Po Dniu Flagi RP. Czy wywiesiliśmy na domach nasze barwy narodowe?

Autor: kurier-kolski.pl | 04.05.2018

Wczoraj jedna z Czytelniczek przysłała do naszej Redakcji bardzo emocjonalnego e-maila. Prosiła w nim o napisaniu o Dniu Flagi RP (2 maja) w Kole i okolicach. Jak zaznaczyła, to święto jest od kilku lat bardzo nagłaśniane nie tylko w mediach, ale także na nabożeństwach we wszystkich kościołach. Na każdym kroku przypomina się nam i apeluje o wykazanie patriotyzmu i wywieszenie flagi. Nie jest to ani duży koszt, ani wielki wysiłek. Wielokrotnie więcej wydajemy w sklepach przed majowym weekendem. Wiele osób ładuje pełne, czubate kosze! Jak to wyglądało w tym roku? Nasza Czytelniczka Pani Maria poświęciła sporo czasu na policzenie wywieszonych na balkonach i domach flag narodowych w rejonie os. Nowa Kolejowa, ul. Blizna, Opałki, a także na Ochlach i Dzierawach. Efekt oceńcie sami!

Statystyka wywieszonych flag narodowych w Dniu Flagi 2 maja w Kole, w rejonie:
– ulica Blizna – 16 flag,
– Osiedle Nowa Kolejowa (bloki): nr 92 – 1 flaga,86 – 3 flagi,60 – 4 flagi, 56 – 6 flag 54 – 2 flagi, 52 – 2 flagi, 88 – 3 flagi, 82 – 7 flag, 92 – 1 flaga, 86 – 3 flagi, 60 – 4 flagi, 56 – 6 flag, bloki 52 i 54 – po 2 flagi, 82 – 7 flag, 80 – 3 flagi, 78 – 6 flag, 72 – 4 flagi, 70 – 3 flagi, 90 – 4 flagi, 50 – 3 flagi, bloki nr 48, 40, 36 , 32 – po ZERO flag, 44 – 2 flagi,38 – 1 flaga, 34 –  8 flag.
– ul. ks. Opałki: nr  18 – 2 flagi, nr 20 – ZERO flag.

Jak napisała nasza Czytelniczka, „wszystkie bloki Spółdzielni Mieszkaniowej miały urzędowe flagi wywieszone przez administrację na klatkach, natomiast sami mieszkańcy zaprezentowali się tak jak policzyłam wyżej”.

I jeszcze miejscowości pod Kołem: Ochle – 15 flag, Dzierawy – 33 flagi  (flagi widziane z drogi głównej, bez bocznych uliczek i domów).

W ubiegłym roku apelowaliśmy na łamach Kuriera o wywieszanie flag, szczególnie licząc na to, że w tym roku, gdy obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości, miasto Koło w dniu 2 maja „utonie” w biało-czerwonych naszych barwach narodowych.Czy udało się to?

Rok temu flag było wyraźnie więcej niż w poprzednich latach, szczególnie na niektórych spółdzielczych blokach w centrum, jak np. na ul. Włocławskiej 9 czy Broniewskiego 11 (patrz zdjęcia wyżej i niżej). Ale to wciąż mało. Czy naprawdę nie stać nas na więcej?

A jaka jest Wasza opinia? Czy powinniśmy wywieszać flagi każdy indywidualnie w blokach na balkonach czy te wywieszone przez Spółdzielnię wystarczą? Czy brak flag to wyraz braku patriotyzmu i lenistwa czy może rozsądku? Prosimy naszych Czytelników o komentarze pod spodem, a Pani Marii serdecznie dziękujemy za list do Redakcji i przesłane informacje.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
rodzic
rodzic
6 lat temu

Wielki wstyd dla mieszkańców bloków,jaki dają przykład patriotyzmu swoim dzieciom czy wnukom.Jedna flaga wywieszona przez spółdzielnię to mało.My pokazujemy swoją arogancję i głupotę wobec Polski!

Kolanka
Kolanka
6 lat temu

Mieszkam w Dani prawie 40 lat.Zawsze podziwialiśmy Duńczyków za ich szacunek do swojej flagi.Jest wymieszaną przy wielu okazjach,prawie zawsze. Szkoda że w Polsce ten zwyczaj zawitał tak późno. Trzeba walczyć i wspierać swoją narodowość.

De
De
6 lat temu

Ja tylko wywieszam prawdziwą flagę którą Kocham oczywiście
Deutschland każdym dniem kocham ten kraj coraz bardziej.
Deutschland Królem Świata

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
6 lat temu

Wnuki bawić jak się nudzi

Janina
Janina
6 lat temu

Zrobiła Pani piękna pracę.Nic tylko pogratulować wytrwałości i podziekowac

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

MNIE SIĘ WYDAJE ZE NA WEJSCIACH DO BLOKÓW WYSTARCZY

Patriota
Patriota
6 lat temu

Zdecydowanie za mało flag. Wstyd

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526