Pijany „koneser” zabytków chciał ozdobić furtkę swojego domu ukradzionymi elementami bramy Pałacu w Kościelcu!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 01.05.2018

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży elementów bramy wjazdowej do Państwowego Liceum Plastycznego w Kościelcu (dawnego Zespołu Szkół Plastycznych w Kole). 48 – letni mężczyzna, mieszkaniec Gminy Kościelec, odkręcił mosiężne groty wieńczące skrzydło zabytkowej bramy pałacowej, którymi – jak twierdził po aresztowaniu – planował ozdobić furtkę swojej posesji. Całe szczęście był świadek tego procederu. W chwili zatrzymania przez Policję złodziej miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu! Tak naprawdę nie wiadomo czy naprawdę chciał groty wykorzystać u siebie, czy raczej sprzedać je na złom, a pieniądze przeznaczyć na alkohol. Obecnie brama jest całkowicie pozbawiona grotów, bo niektóre z nich złodziej uszkodził. Sam zabytek jest w kiepskim stanie, więc być może to przykre zdarzenie spowoduje, że brama doczeka się remontu.

 

25 kwietnia br. dyżurny kolskiej Policji został powiadomiony o kradzieży mosiężnych elementów z zabytkowej bramy wjazdowej do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu. Świadek tego zdarzenia dokładnie opisał wygląd sprawcy, co pozwoliło policjantom na szybkie jego zatrzymanie. Mężczyzna za pomocą klucza hydraulicznego odkręcił 19 mosiężnych grotów z zabytkowej bramy wjazdowej do szkoły plastycznej. Część nich zabrał ze sobą, a po resztę najprawdopodobniej planował wrócić. Na szczęście nie zdążył, bo został zatrzymany przez policjantów.

48 – latek w chwili zatrzymania był kompletnie pijany. W organizmie miał prawie dwa promile alkoholu! Następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Jak oświadczył, mosiężne groty zamierzał wykorzystać do ozdoby furtki własnej posesji. Ale nie ma żadnej pewności czy mówił prawdę.

Wartość skradzionego mienia wstępnie oszacowano na kwotę około 1.000 złotych, jednak z uwagi na to, że brama jest zabytkowa, wartość skradzionego mienia może okazać się znacznie wyższa, a można założyć, że z pewnością jest dużo wyższa, bo Zespół Pałacowy w Kościelcu to zabytek wysokiej klasy.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Gghy
Gghy
5 lat temu

Obrzydliwa pijaczyna bez żadnych zasad.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
5 lat temu

No to już jest szczyt wszystkiego !!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526