Już wkrótce odbędą się I Kolskie Targi Przedsiębiorczości

Autor: kurier-kolski.pl | 18.05.2018

Już wkrótce, bo 9 czerwca br., od godz. 10:00 na Stadionie Miejskim w Kole odbędą się I KOLSKIE TARGI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. Pomysłodawcami wydarzenia i jego „reżyserami” są członkowie Stowarzyszenia Forum Gospodarczego  „Aktywne Koło”, a w szczególności Robert Gajda i Marek Pinkowski. Jakie atrakcje czekają mieszkańców Koła i powiatu?

 

– Jeszcze dekadę temu odbywała się w Kole wystawa gospodarcza. Zamykano wtedy ulicę Toruńską i zaczynano święto kolskiej przedsiębiorczości połączone z jarmarkiem. Potem, w ostatnich latach, impreza ta została zapomniana i wykreślona z kalendarza kolskich wydarzeń, a my zamierzamy to zmienić – powiedział Robert Gajda, współzałożyciel i wiceprzewodniczący Aktywnego Koła (na zdjęciu niżej).

Członkowie Aktywnego Koła po udanym przygotowaniu i wdrożeniu  projektu Rewitalizacji dla naszego miasta, uwzględniającym tereny inwestycyjne osób prywatnych i przedsiębiorców, stwierdzili, że postarają się wskrzesić to wydarzenie.

– Zdawaliśmy  sobie sprawę, że jest to duże wyzwanie logistyczne i żeby stało się wydarzeniem cyklicznym musi być perfekcyjnie zorganizowane – dodaje Marek Pinkowski, przewodniczący Stowarzyszenia.

Głównym celem jaki przyświeca pomysłodawcom  jest zapoznanie mieszkańców z bogatą ofertą  usług i produktów przedsiębiorstw z terenu powiatu kolskiego, a dla osób poszukujących pracy, możliwość  złożenia swojego CV u potencjalnych pracodawców.

 – Zdajemy sobie sprawę, że samo złożenie CV nie jest jednoznaczne z zatrudnieniem, ale jest to niezbędny krok do nawiązania kontaktu między pracodawcą a przyszłym pracownikiem – mówi Robert Gajda – Bardzo nas cieszy uczestnictwo w targach największych pracodawców  naszego powiatu, czyli firm: Wood-Mizer, Andre, Geberit, M&K Foam, Agro-Nas czy OSM Koło. Firmy te wyraziły chęć podpisania listu intencyjnego dotyczącego współpracy ze Starostwem Powiatowym, Urzędem Pracy oraz Szkołami Zawodowymi, w celu stworzenia nowej jakości w szkolnictwie zawodowym ukierunkowanym na potrzeby lokalnego rynku pracy. Jako Forum Gospodarcze „Aktywne Koło” chcemy koordynować i współtworzyć program szkolnictwa zawodowego, szybko reagującego na potrzeby rynku pracy, poszerzonego o dłuższe praktyki i staże w kolskich firmach. Ponadto na targach zobaczymy przedsiębiorców z branży handlowej, reklamowej, usługowej, turystycznej, ubezpieczeń czy  finansów. Na tą chwilę mamy zarejestrowanych ponad 30 firm i czekamy na kolejne.

Targi Przedsiębiorczości to tylko jedna z atrakcji tego dnia. Kolejną jest pierwszy w historii Koła mecz piłki nożnej Oldboyów Lecha Poznań z Oldboyami Olimpii Koło, w trakcie którego zorganizowany będzie konkurs rzutów karnych dla młodzieży. Na bramce oczywiście będzie stał bramkarz Lecha.

Na kolską murawę wybiegną takie sławy jak: Waldemar Kryger, Marcin Drajer, Tomasz Sangowski, Jarosław Araszkiewicz, Waldemar Przysiuda, Jacek Dembiński, Mirosław Okoński, Sławomir Najtkowski czy Andrzej Juskowiak. Menadżer zespołu zastrzegł, że mogą się zdarzyć odstępstwa od składu, ale tylko w szczególnych przypadkach: zdarzeń losowych czy choroby. Zespół Olimpii również ma już przygotowany skład, który trenuje intensywnie przed tak ważnym meczem. – Z tego co udało mi się ustalić, nasz wspaniały piłkarz Tomasz Kos, grający przez większość swojej kariery w Bundeslidze, zamierza przyjechać do Polski i zagrać w tym meczu – zdradza Robert Gajda.

Dodatkową atrakcją w trakcie i po meczu będzie możliwość zwiedzenia oryginalnego autokaru drużyny Lecha. Obecność swoją również zapowiedzieli motocykliści, którzy swoim przejazdem uświetnią to wydarzenie. Ponadto po meczu ok. godziny 18:00 rozpocznie się koncert disco polo z udziałem popularnego zespołu B-QLL.

Przez cały dzień do dyspozycji dzieci będzie darmowy dmuchany plac zabaw, można będzie także pojeździć na koniach zapewnionych przez stadninę z Czołowa, a po wysiłku można będzie uzupełnić kalorie w centrum gastronomicznym.

– Wstęp jest wolny, impreza będzie bezpieczna, zgłoszona we wszystkich instytucjach, z opieką medyczną, policyjną, przeciwpożarową oraz ochroniarską, i mamy nadzieję że wpisze się w kalendarz wydarzeń cyklicznych w naszym mieście – dodają członkowie Stowarzyszenia „Aktywne Koło”.

Źródło: FG Aktywne Koło

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Ala
Ala
5 lat temu

Pan Gajda to typowy dla Koła mistrz działań pozorowanych. Niczego praktycznie nie dokonał, nie zna istoty działania samorządu, a jedyne co nim kieruje, to chęć zostania burmistrzem miasta.

Irena
Irena
5 lat temu

A ja się cieszę, że są jeszcze w Kole ludzie, którym się chce. O działaniach Pana Gajdy ciągle słyszę, że robi kampanie wyborczą. Jeśli tak to super, że ktoś działa od trzech lat, a nie tylko przed samymi wyborami.
Dla mnie wyznacznikiem jest to, iż przyłączają się do tych inicjatyw zwykli ludzie, jak i przedsiębiorcy, tzn. że może wreszcie jest ktoś, kto potrafi zjednoczyć wszystkich.
BRAWO PANIE ROBERCIE, OBY TAK DALEJ!!!!!!

Zorientowany.
Zorientowany.
5 lat temu

Do Ojciec Tadeusz
Gdybyś trochę się przygotował do tematu, to byś się nie kompromitował takim pytaniem. Założyciele Forum Gospodarczego w wywiadach i podczas inauguracji mówili wyraźnie, że utworzyli forum bo Rada przy Burmistrzu nie działa, jak również Kolska Izba Gospodarcza też pada. A chcę zauważyć że z tej Rady są dwie osoby Pan Gajda i Pan Graczyk.

Mieszkaniec Koła
Mieszkaniec Koła
5 lat temu

Ala, Ty coś w tym mieście zrobiłaś? Pochwal się. Wyłóż własme pieniądze lub znajdź spondorów i coś zrób. Ludzie możecie się wziąść do pracy lub bawić się na tych imprezach a nie tylko krytykować?!

Kolanin
Kolanin
5 lat temu

Panie Robercie niech Pan się nie przejmuje, konkurencji żal d……ę ściska, że udało się Panu taką imprezę przygotować.
Szacun tyłu wystawców, mecz i jeszcze koncert bez kasy z miasta Gratuluję.

Xyz
Xyz
5 lat temu

.Do Ali widzę że to chyba nie twój kandydat bo się pieklisz i nie wiesz jak spalić tak wspaniałej inicjatywie. Mówisz o odkładanie , to może zapytasz dlaczego kasa idzie na inicjatywy Pana Mazurkiewicza, takie jak Męka Pańska, albo jak są finansowane uroczystości i goszczenie ambasadorów Gruzji , Kazachstanu itp. zapraszanych przez Panią Hamigę i jej stowarzyszrnie.

Ala
Ala
5 lat temu

Właśnie zasadnicze pytanie sprowadza się do tych wszystkich pomysłów pana Gajdy. Ile miasto musi wydać kasy na ich realizację? Pytam pana Gajdę , bo być może nie ma on świadomości, a nie UM bo prawdopodobnie UM został wmanewrowany w przedwyborcze działania pana Gajdy.

Wystawiający się.
Wystawiający się.
5 lat temu

Do Ala – jeśli chcesz wiedzieć to zapytaj w UM i przy okazji ile pójdzie na Dni Koła które w tym roku są „wyjątkowo” bogate w uczestników a które są organizowane przez miasto. Jakoś to nikogo nie boli. Targi Przedsiębiorców organizują i płacą za nie przedsiębiorcy skupieni wokół Aktywnego Koła. Miasto udostępnia stadion i infrastrukturę z tym związaną. Wystarczy zadzwonić na numer z Facebooka i dowiesz się ile kosztuje wystawienie się na tragach.

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
5 lat temu

Panie Robercie a jak wyglądają działania społecznej rady gospodarczej którą firmowal Pan razem z Maciaszekiem? Coś cicho o niej.

Ala
Ala
5 lat temu

Nowoczesna pada, to przenosi pan swoje przedwyborcze działania do Aktywnego Koła. Proszę powiedzieć ile z kasy miejskiej pójdzie na te pomysły?

Pro koŁŁŁŁŁOOOOO
Pro koŁŁŁŁŁOOOOO
5 lat temu

NOoo tylko przyklasnąć…. i życzyć więcej taki inicjatyw chłopakom z Aktywnego Koła. A jeszcze nie tak dawno z ratusza i Rady było słychać, że nie będzie nawet Dni Koła, a tylko impreza Aktywnego Koła. Hmmm a to ciekawe a teraz dwie fajne imprezy……???? Można ??? Można w Kole coś zrobić.

Miły
Miły
5 lat temu

Super pomysł, napewno się pojawię tego dnia z rodziną.

Sympatyk PiSu
Sympatyk PiSu
5 lat temu

Szkoda ze to spotkanie nie będzie pod honorowym patronatem burmistrza miasta Koła

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
5 lat temu

Czy w tej imprezie weźmie udział największy menedżer naszego miasta?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526