Dwukrotnie jednego dnia zatrzymany za jazdę po pijanemu – miał 2,6 promila!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 19.05.2018

Dwukrotnie w ciągu jednego dnia, w odstępie zaledwie 3 godzin kolscy policjanci zatrzymali tego samego, pijanego kierowcę. 41-latek kierował motorowerem mając w wydychanym powietrzu ponad 2,6 promila alkoholu. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

14 maja br. policjanci na ulicy Poniatowskiego w Kole zauważyli motorowerzystę, który poruszał się po drodze bez kasku. Ponadto ich uwagę przykuły dziwne manewry, które mężczyzna zaczął wykonywać na widok radiowozu. Szybko wyjaśniło się co było przyczyną tak nienaturalnego zachowania kierowcy. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 41-latka ponad 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Niecodzienności tej sytuacji dodaje fakt, że ten sam mężczyzna zaledwie kilka godzin wcześniej był zatrzymany przez policjantów, gdy kierował motorowerem na ulicy Bogumiła w Kole. Już wówczas badanie stanu jego trzeźwości wykazało 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. Najprawdopodobniej zatem mężczyzna zanim po raz kolejny wsiadł za kierownicę jednośladu, nadal pił alkohol.

Skrajnie nieodpowiedziany 41-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Janina
Janina
6 lat temu

Nie rozumiem takich ludzi

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Taka równowaga „poziomu trzeźwości” pomimo takiego odstępu czasowego to jest dopiero umiejętność.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Dureń…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526