Zasadzili na kolskich błoniach 700 drzewek oraz 300 krzaków! [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 16.04.2018

Po raz kolejny, wzorem lat ubiegłych, odbyła się w Kole akcja sadzenia drzewek i krzewów. Jej organizatorem jest Urząd Miejski w Kole – Zespół ds. Ochrony Środowiska, a od 2 lat w przedsięwzięcie włączyły się miejscowe struktury partii Nowoczesna na czele z jej przewodniczącym Robertem Gajdą. Sadzenie nie odbyło by się bez pomocy uczniów z kolskich szkół podstawowych: nr 1 i nr 5. W ubiegłym roku posadzono w ten sposób w naszym mieście 1.000 nowych drzewek. Niestety, część z nich została zniszczona przez bezmyślnych wandali. W tym roku N. przywiozła na błonia 400 sadzonek drzewek, a Urząd 300 oraz 300 krzaków. Nie damy się pokonać wandalom! Wszystkiego nie połamią!!!  Zachęcamy do obejrzenia pod spodem zdjęć i nagrania wideo.

 

Akcja odbyła się w w piątek, 13 kwietnia, od godz. 9.00 na kolskich błoniach za Stadionem MOSiR.

-W poprzednim roku wraz z miastem wsadziliśmy prawie 1000 drzew, a na ten rok przewidzieliśmy również kilkaset sztuk, ale tym razem w większości będą to sadzonki w doniczkach, co zwiększy szanse na powodzenie naszych wysiłków, a więc na dobre przyjęcie się drzewek. Myślę, że jest to dobra lekcja ekologii dla wszystkich – powiedział nam Robert Gajda.

Ze strony Urzędu Miejskiego koordynatorem akcji w terenie był Szymon Czerwiński – Koordynator Zespołu ds. Ochrony Środowiska.

 

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kiks
kiks
6 lat temu

Ale jeden klakier jednak nie wytrzymał i skomentował…

Janusz Kupczak
Janusz Kupczak
6 lat temu

Dobrych inicjatyw klakierstwo nie komentuje.
BRAWO ORGANIZATORZY

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526