W sobotę włączmy się w Ewangelizację uliczną miasta Koła

Autor: kurier-kolski.pl | 05.04.2018

To będzie pierwsze tak duże przedsięwzięcie w Kole przeprowadzone w duchu Nowej Ewangelizacji. Przy wsparciu wszystkich kolskich parafii, 7 kwietnia odbędzie się uliczna Ewangelizacja. Głosić ją będą przybyli tego dnia do Koła goście z wielu miejscowości Diecezji Włocławskiej. Zwieńczeniem działań będzie koncert przed ratuszem prowadzony przez Wspólnotę z Lubicza „Alfa”.

 

Inicjatywa wyszła od zawiązanego przed kilkoma laty Forum Ewangelizacji Diecezji Włocławskiej. Po udanych akcjach w Licheniu i Włocławku, teraz przyszła czas na nasze miasto. W sobotę do Koła przyjedzie około 100 ewangelizatorów. Po Mszy świętej, która rozpocznie się o godz. 8.00 w parafii Św. Bogumiła oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się publiczne głoszenie posłania. – Ideą było, by w naszej diecezji zaczęło dziać się coś związanego z wychodzeniem do ludzi zagubionych w wierze – wyjaśniła lokalna organizatorka wydarzenia, Joanna Rągowska związana z Odnową w Duchu Świętym Góra Syjon przy parafii św. Bogumiła. – Przyjęliśmy formułę Nowej Ewangelizacji, czyli wychodzimy do tych, których nie ma w kościele. Ewangelizację prowadzić będą wspólnoty istniejące w kościele katolickim, m.in. Odnowa w Duchu Świętym, Szkoła Maryi, Kościół Domowy, Wspólnota Alfa, Ekipa dla Jezusa z Lichenia, łącznie ponad 100 osób. Każda będzie wyposażona w identyfikator z pieczęcią parafii. Będziemy mieszkańcom Koła głosić Dobrą Nowinę, proponować rozmowę, modlitwę w określonej intencji. Rozdamy ulotki informujące o istniejących lokalnie wspólnotach, możliwościach dalszej formacji. Czasem w człowieku coś się zapala, ale nie wie, gdzie pójść dalej. Pomożemy, podpowiemy, pokierujemy. 

W najbliższą sobotę, 7 kwietnia, bądźmy otwarci na możliwość rozmowy z apostołami głoszącymi dzieło zbawienia. Od godz. 10.00 do 13.00 organizatorzy zapraszają na stare miasto, przed ratusz, gdzie wspólnota Alfa będzie chrystianizować poprzez muzykę i śpiew.

Źródło: UM w Kole
Fot. źródło: http://archidiecezja.lodz.pl/galeria/ewangelizacja-uliczna-w-pabianicach/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Gość
Gość
6 lat temu

Największy przekręt wszechczasów!!!

Kolanka
Kolanka
6 lat temu

Kiedyś ktoś powiedział:Przyszli do nas z biblią i kazali zamknąć oczy i się modlić .Kiedy otworzyliśmy oczy oni dostali naszą ziemię a my ich biblię.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

W pełni zgadzam się z obydwoma komentarzami!

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Azteków też ewangelizowali…. i już ich nie ma….

gość
gość
6 lat temu

zaczepiają ludzi na ulicy!!!!!!

Gośćgość
Gośćgość
6 lat temu

,,ludzi zagubionych w …wierze”?
No cóż, lepiej odnaleźć się w wiedzy i logicznym myśleniu!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526