Uhonorowali podczas Sesji Rady kolskich sportowców – trenerów i zawodników [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 25.04.2018

O tym, że w Kole prężnie rozwijają się rozmaite dyscypliny sportu nie trzeba przekonywać nikogo. Sukcesy naszych sportowców od lat są imponujące i z każdym rokiem coraz większe. Awanse adeptów to wynik ich ciężkiej pracy, ale i umiejętności trenerów, którzy kierunkują młodych podopiecznych. Dlatego zgodnie z utrwalonym zwyczajem, corocznie, władze naszego miasta przeznaczają pewną pulę nagród pieniężnych na uhonorowanie zawodników odnoszących sukcesy oraz trenerów szkolących zawodników. Właśnie dzisiaj, na sesji Rady Miejskiej w Kole, liczne grono sportowców odebrało z rąk Zastępcy Burmistrza, Przewodniczącego Rady oraz Przewodniczącej Komisji Oświaty stosowne honory. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz krótkiej relacji wideo z tej miłej uroczystości.

 

Uroczyście było w Ratuszu Miejskim na początku dzisiejszej sesji. Zastępca Burmistrza Elżbieta Modrzejewska, Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Szafrański, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Izabela Nuszkiewicz oraz wszyscy radni miejscy złożyli gratulacje za osiągnięte w 2017 roku wyniki sportowe oraz podziękowania za godną postawę i promocję naszego miasta: Pawłowi Lenartowiczowi, Liliannie Podkańskiej, Joannie Sołtysiak, Tadeuszowi Łaszkiewiczowi, Mateuszowi Sztrauchowi, Patrykowi Sztrauchowi, Marcie Zygmunt, Tomaszowi Brettowi, Martynie Klepczarek, Marii Wasielewskiej i Dominikowi Oksiakowi. Złożyli również podziękowania dwóm trenerom, których drużyny odniosły wiele wspaniałych sukcesów w ubiegłym roku: Waldemarowi Pietrzakowi z „Maratończyka” Koło i Tomaszowi Brettowi z MLUKS „Triathlon”.

O przyznaniu nagród finansowych zdecydowała wiceburmistrz miasta po zapoznaniu się z opinią Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Kole. Honorowanie sportowców jest ważne ze względu na wartości społeczne i promocyjne związane z ich działalnością. Sport uczy adeptów wytrwałości, uczciwości i hartu ducha, a dobry nauczyciel rozwija w podopiecznych sprawność fizyczną, poszanowanie współćwiczących, dyscyplinę, wiarę we własne możliwości, wytrwałe dążenie do celu i radość ze zwycięstwa.

Sportowcy usłyszeli wiele ciepłych słów. Trenerzy przyznali, że drogą do sukcesu są: pasja, praca i talent, a bardzo w jego osiągnięciu pomagają obiekty sportowe, na których młodzi adepci mogą szlifować umiejętności.

Z serca przyłączamy się do zasłużonych gratulacji.

Źródło: UM w Kole
Foto i wideo: kurier-kolski.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526