Rozpoczęła się budowa nowego centrum handlowego przy ul. Słowackiego w Kole. Będzie „Galeria Nad Wartą”??? [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 04.04.2018

Po ponad 10 latach zabiegów, sporów i dyskusji, właśnie ruszyła budowa kolejnego, nowego centrum handlowego w naszym mieście u zbiegu ulic Słowackiego – Sienkiewicza i 3 Maja, wcześniej roboczo nazwanego „Galerią Nad Wartą”. Na plac przed kolskim MDK, zwany potocznie „małpim gajem”, wjechały ciężkie maszyny firmy MK Stella i momentalnie uporały się z chaszczami i wieloletnimi śmieciami, które tam zalegały. Obecnie inwestor jeszcze nie ujawnia marek sklepów, jakie będą zlokalizowane w galerii. Nie udostępnia też wizualizacji jej wyglądu. Czy będzie to, jak zapowiadał kiedyś radnym właściciel tego terenu, obiekt z czerwonej cegły klinkierowej (patrz zdjęcie wyżej)? Nie wiemy. Wiadomo jedynie, że będą tam sieciowe markety i sklepy z branży spożywczej, odzieżowej oraz prawdopodobnie AGD/RTV. Zachęcamy do obejrzenia pod spodem zdjęć oraz nagrania wideo z przebiegu robót przy ul. Słowackiego, a także kilku artykułów z nagraniami wideo na ten temat z lat wcześniejszych.

 

Będzie to już kolejne centrum handlowe w Kole. Tym jednak różni się od większości innych, że powstanie w samym środku miasta i na terenie, który od kilkudziesięciu lat był bardzo zaniedbany, dlatego przez starszych mieszkańców był określany mianem „małpiego gaju”. Rosły tam setki drzew, w tym owocowych (dawny sad), krzaków i ogromnych chwastów. Przez lata niestety teren ten był również traktowany przez wiele osób jak śmietnisko, gdzie można było za darmo i bez problemów wyrzucić wszystko co zbędne. Nie trzeba nikomu tłumaczyć co uzbierało się tam przez tak długi czas…

Niedawno wjechały tam ciężkie maszyny i rozpoczęto prace porządkowe oraz prace ziemne. Niestety, przy okazji wycięto również około 10 drzew przy parkingu od strony ul. Słowackiego. Cały parking, bardzo już zniszczony, będzie również budowany od nowa i ma służyć w przyszłości wszystkim mieszkańcom, będzie ogólnodostępny.

Wielokrotnie w poprzednich latach pisaliśmy już o staraniach właścicieli tego terenu o zmianę przeznaczenia gruntów, możliwość znalezienia inwestora i rozpoczęcie budowy. Sprawa ruszyła konkretniej dopiero w 2011 roku, gdy radni zmienili plan zagospodarowania przestrzennego w tym rejonie. Ale potem znów kilka lat nic się nie działo.Pod spodem przypominamy nasz artykuł i nagranie dyskusji radnych na sesji w tej sprawie z 2011 roku:

Po 3 latach „przeszła” sprawa budowy „Galerii nad Wartą”!

Okazało się, że żeby zrobić odpowiedni parking dla samochodów, jaki jest niezbędny przy tak dużym obiekcie handlowym, inwestor musiał przekonać radnych do zamiany gruntów, dlatego na początku tej kadencji samorządu, z inicjatywy burmistrza Stanisława Maciaszka kolscy radni spotkali się w terenie z właścicielem i inwestorem i doszło do ostatecznych uzgodnień, które miano potem przelać na papier. Dzięki tym rozmowom oraz negocjacjom doszło do zamiany gruntów oraz deklaracji inwestora, że wybuduje on w połowie drogę przylegającą do galerii łączącą ul. Słowackiego z ul. 3 Maja. Będzie to ważna zmiana komunikacyjna w tej części Koła. Więcej można w tym temacie przeczytać, dowiedzieć się oraz obejrzeć na filmie klikając na nasz artykuł pod spodem z 2015 roku.

Burmistrz Maciaszek zaprosił radnych na spotkanie z inwestorami w sprawie zagospodarowania centrum Koła

Jest już wydane pozwolenie na budowę, a na teren budowy wjechał ciężki sprzęt. Zniknęło szybko stare, skorodowane ogrodzenie z siatki, wszelkie chaszcze i góry brudów, a na asfalcie ustawiono kontenery dla ekipy budowlanej. Z informacji, jakie posiadamy wynika, że prawdopodobnie wszystko zostanie ukończone i będzie już otwarte do tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Myronevita
3 lat temu
lok
lok
6 lat temu

budowa marketu w kole to bzdura kolo od paru lat popada w ruine to miasto emerytow i jeszcze ten najwiekszy nieudacznik doprowadzil kolo do przegranych spraw w sadzie i duzych odszkodowan

Marek
Marek
6 lat temu

@ada
A Ty albo jesteś z ormo, albo masz kogoś z rodziny z ormo. Jestem ciekawy czy ormowcy znajdą się na listach PiS?

Ada
Ada
6 lat temu

@marek klakier to ty jestes I to cholernie nawiedzony. !

Marek
Marek
6 lat temu

@ada
Weź sobie w końcu uświadom że to już koniec twojego Pana. Niech to do ciebie dotrze. Game over klakiery. Nie oszukasz rzeczywistości każdy widzi jak jest i możesz wylewac łzy na klawiaturę

maniu
maniu
6 lat temu

co zrobił pseudo nic nic kompletnie nic nie zrobił . jedyne co mu się udało to pozwalniać ludzi , zatrudnić ludzi z kosmosu tylko teraz powinien zapłacić odszkodowania z własnej kasy za przegrane sprawy w sądach.

Ada
Ada
6 lat temu

Panowie taka jest moja opinia I nie musimy sie zgadzac w tym temacie!Jezeli chodzi o zarzuty to jedna wielka bzdura !Nie jest trudno kogos oskarzyc trudniej jest udowodnic!Mam do was pytanie co konkretnie udowodniono Burmistrzowi ? NIC ! Jest zawieszony w wykonywaniu pracy a szkoda mogl zrobic duzo wiecej dla nas I dla naszego miasta .

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Ada- to nie wypada
Jak śpiewała Irena Santor
Albo jak śpiewał zespół Video: ………. 🙂

Marek
Marek
6 lat temu

@ada
Donosy to wy piszecie klakiery

Edziu
Edziu
6 lat temu

Na podstawie czego? Za same donosy nikomu zarzutów nie stawiają. Ludzie uczciwi problemów z prawem nie mają. Gdyby działał (postępował) zgodnie z prawem nie miał by postawionych zarzutów. Wyroku Sądu pracy przeciwko niemu i jego fachowcom potwierdzają że nawet zwolnienia były niezgodne z prawem.

Ada
Ada
6 lat temu

Kolejny sukces burmistrza Maciaszka !
Burmistrz mogl zrobic wiecej dla miasta ale zostal zawieszony na podstawie donosow ! Szczekacze radni a teraz my was wymienimy!

Mieszkaniec Koła
Mieszkaniec Koła
6 lat temu

Mam wrażenie ze mieszkańcy będą rozczarowani bo coś mi się wydaje ze tam żadnej galerii nie będzie. Chyba ze dla kogos galerią jest Biedronka i Euro Koło.

tirutiru
tirutiru
6 lat temu

Ile w tamtych krzakach bylo splodzonych kolskich dzieci i nie tylko to ho ho ho 😀 tam to po nocach suie działo gumek tez lezały tony a z zapomnianych w pospiechu majtek to mozna bylo otwiorzyc sporej wielkosci lumpka.

:)
:)
6 lat temu

Jak jeże usłyszały warkot tych maszyn to na pewno uciekły do parku obok wiec nie płacz 🙂

:(
:(
6 lat temu

Tam żyła rodzina jeży, biedne jeżyki…

PATRIOTA
PATRIOTA
6 lat temu

TAKI SYF CO TAM BYL TO SMIETNISKO W CENTRUM MIASTYA SZCZURY I ROBACTWO BARDZO DOBRZE BO BEDZIE PORZADEK ŁADNIE I JAKIES MIEJSCA PRACY DLA LUIDZI

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Brawo Rada!

Czesiek
Czesiek
6 lat temu

To już druga galeria jedna ma być na wyspie brawo Stanley a małe sklepy do zamknięcia brawo!!!!!

Marek
Marek
6 lat temu

Brawo Stanisław

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526