Puchar Polski Juniorów Młodszych i Juniorów Starszych w Quatro-Korfballu

Autor: kurier-kolski.pl | 22.04.2018

W minioną sobotę na kolskiej hali MOSiR został rozegrany turniej finałowy Pucharu Polski w Quatro-Korfballu (czteroosobowa odmiana korfballu) w kategorii juniorów młodszych (U16) oraz juniorów starszych (u19). W rozgrywkach wzięło udział dziesięć zespołów z Warszawy, Bydgoszczy, Konstancina, Słupii i Koła. Świetny turniej rozegrali zawodnicy kolskiego Maratończyka, którzy wygrali go w obu kategoriach wiekowych! Na szczególne wyróżnienie zasługują korfballiści pierwszego zespołu Maratończyka w kategorii juniorów młodszych, którzy wygrali wysoko wszystkie swoje spotkania.

 

Kolski klub wystawił do turnieju w tej kategorii wiekowej trzy zespoły, dwa z nich stanowią bezpośrednie zaplecze klubu na przyszły sezon, w ich skład wchodzą bowiem uczniowie klas siódmych a więc trzynastolatkowie. Również z ich postawy na boisku zadowolony był trener Waldemar Pietrzak, tym bardziej, że zawodnicy drugiego zespołu po pięknej walce wywalczyli trzecie miejsce.

Skład Maratończyka I Koło: Martyna Klepczarek, Judyta Ferenc, Patrycja Klepczarek, Aleksandra Nowicka, Łukasz Kunicki, Klaudiusz Śniegowski, Hubert Szkudlarek.

Klasyfikacja końcowa juniorów młodszych

  1. UKS Maratończyk Koło I
  2. LUKS Olympic Słupia
  3. UKS Maratończyk Koło II
  4. UKS Czwórka Bydgoszcz
  5. UKS Cirkus Konstancin
  6. UKS Maratończyk Koło III
  7. UKS Wesoła Szkoła Warszawa

W kategorii juniorów starszych Maratończyka Koło reprezentowały dwa zespoły. Tutaj najlepiej zaprezentowali się zawodnicy drugiego zespołu Maratończyka, którzy zajęli pierwsze miejsce w turnieju. Ich koleżanki i koledzy z pierwszego zespołu musieli zadowolić się trzecim miejscem.

Skład Maratończyka II Koło: Natalia Nowicka, Karolina Kawka, Martyna Klepczarek, Judyta Ferenc, Jan Nitecki, Konrad Urbański.

Klasyfikacja końcowa juniorów starszych

1.UKS Maratończyk Koło II

  1. UKS Cirkus Konstancin
  2. UKS Maratończyk Koło I
  3. AKK Warszawa

Trener Waldemar Pietrzak: – Pierwszy zespół w kategorii juniorów młodszych potwierdził swoją supremację w tej kategorii wiekowej w Polsce i powiem nieskromnie, że nie było tutaj żadnego zaskoczenia. Jestem bardzo zadowolony z gry zawodników dwóch pozostałych zespołów, są oni o dwa lata młodsi od swoich rywali z innych zespołów a pokazali, że mogą z nimi rywalizować jak równy z równym. Niewątpliwie jest to wynik ich ciężkiej pracy treningowej, część z nich jest uczniami pierwszej w Polsce klasy sportowej o profilu korfball, która od tego roku szkolnego funkcjonuje w Szkole podstawowej nr 2.  Jeśli chodzi o juniorów starszych to nie ukrywam, że rywalizacja w turnieju finałowym była bardzo wyrównana, tym bardziej cieszymy się, że puchar Polski w tej kategorii wiekowej zostaje w Kole.

Źródło: UKS Maratończyk Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526