Przypalony posiłek omal nie doprowadził do pożaru mieszkania na os. Kolejowa!

Autor: kurier-kolski.pl | 21.04.2018

Przedwczoraj, 19 kwietnia, około godz. 20.00 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia na osiedlu „stara” Kolejowa. Podczas nieobecności lokatora w jednym z mieszkań na parterze bloku nr 12  nastąpiło zwęglenie posiłku w naczyniu pozostawionym na kuchni gazowej. Zaniepokojeni sąsiedzi widząc dym zaalarmowali służby. O mało nie doszło do pożaru! W akcji udział brały 3 jednostki PSP z Koła oraz kolska Policja. Po wejściu strażaków mieszkanie zostało oddymione. Jak przyznają mieszkańcy bloku,  akcja przeprowadzona przez Straż przebiegła szybko i sprawnie. Z tego co było widać, niefrasobliwy mieszkaniec bloku, który pojawił się w międzyczasie, został ukarany mandatem. Dziękujemy bardzo za przesłaną informację i zdjęcia przez naszego Czytelnika z Kolejowej – Pana Tomasza.

 

Wezwani na miejsce Strażacy i Policjanci stwierdzili, że mieszkanie jest zamknięte i nikt nie reaguje na dzwonienie oraz pukanie do drzwi. O tym, że w środku dzieje się coś złego świadczył wydobywający się dym i odór spalenizny.

Podczas próby wejścia do mieszkania, nagle pojawił się jego zdziwiony właściciel, który otworzył drzwi i poinformował, że zostawił na kuchni gazowej potrawę w garnku. W lokalu mieszkalnym brak było innych osób. Ratownicy zabezpieczeni w ODO weszli do mieszkania i wynieśli garnek z potrawą na zewnątrz, gdzie przelano go wodą. Strażacy otworzyli okna w pomieszczeniach i przewietrzyli mieszkanie za pomocą agregatu oddymiającego, następnie przy użyciu miernika wielogazowego i sprawdzili mieszkanie pod kątem występowania tlenku węgla. Za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzono pomieszczenia czy nie ma gdzieś zarzewi ognia oraz podwyższonej temperatury. Nic takiego nie stwierdzono.

Całe szczęście nie doszło do tragedii, choć było bardzo blisko!

Źródło: Nasz Czytelnik P. Tomasz oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Miejmy nadzieję, ze po ” przelaniu wodą garnka z potrawą” nasz zapominalski nie pozostał głodny jak wicepremier Gowin.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526