Przypadkowy kierowca pomógł błąkającej się po ruchliwej drodze starszej kobiecie

Autor: kurier-kolski.pl | 05.04.2018

Szczególną wrażliwością wykazał się przypadkowy kierowca, który powiadomił Policję o zdezorientowanej, błąkającej się po ruchliwej drodze krajowej nr 92 starszej kobiecie. Mogło to skończyć się tragicznie! Funkcjonariusze odwieźli kobietę do jej najbliższych.

 

Wczoraj 4 kwietnia, po godzinie 10.00 oficer dyżurny kolskiej Policji otrzymał telefoniczną informację od zaniepokojonego kierowcy, że przy drodze krajowej nr 92 w okolicach Cząstkowa błąka się starsza pani. Zgłaszający twierdził, że kontakt z nią jest bardzo utrudniony.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Zdezorientowana kobieta nie potrafiła podać swoich danych personalnych ani nie umiała wskazać gdzie mieszka. Sprawiała wrażenie zmęczonej, w dodatku poruszała się o kulach. Mundurowi szybko ustalili dane personalne oraz adres zamieszkania seniorki. Okazała się nią 67 – letnia mieszkanka Kłodawy, cierpiąca na poważne schorzenia. Jak ustalono, starsza pani jest po kilku udarach, ma problemy z pamięcią, a z domu wyszła bez wiedzy syna. Zanim została zauważona przez zgłaszającego przeszła o kulach około 5 kilometrów. Dzięki czujności jednego z kierowców oraz szybkiej reakcji policjantów, kobiecie nic się nie stało.

Dzięki właściwej postawie kierującego nie doszło do sytuacji zagrażającej życiu bądź zdrowiu starszej zabłąkanej osoby. Policja apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby nieporadne, chore, które potrzebują opieki. Prosimy wszystkich o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. Telefon na numer alarmowy 112 lub 997 może uratować komuś życie.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kolanka
Kolanka
5 lat temu

Szkoda że starsza pani przeszła 5 km i nikt nie pomógł. Dobrze że w końcu ktoś zareagował.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526