Olimpia nie wykorzystała jedenastki: Olimpia Koło – Strażak Licheń Stary 0:0

Autor: kurier-kolski.pl | 22.04.2018

Na stadionie kolskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spotkały się dwie drużyny. Zajmująca w tabeli fotel lidera Olimpia Koło ze Strażakiem Licheń Stary który plasuje się w końcowej części tabeli. Nikt z kibiców nie wierzył w to, że Olimpia tego meczu nie wygra. Stało się jednak inaczej. Żadna z drużyn nie zdobyła bramki i musiała zadowolić się remisem 0:0.

Bliżsi wygrania byli gospodarze, ale jak się nie wykorzystuje rzutu karnego trudno mówić o wygranej. W pierwszej połowie meczu gra była raczej wyrównana. Bliżsi zdobycia prowadzenia byli Kolanie, ale  zamiast strzelać w światło bramki posyłali piłkę „Panu Bogu w okno”. W 24. minucie obrońca gospodarzy Wiktor Małecki silnie strzelił, ale piłka musnęła tylko poprzeczkę i wyszła w pole. W tej części gry obaj bramkarze wybronili po dwa silne strzały.

W drugiej odsłonie na boisku dominowała już tylko Olimpia. W 65. minucie za faul w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę dla Olimpii, ale niefortunnym strzelcem okazał się Mateusz Czajka, który posłał piłkę ponad poprzeczką. Szkoda, bo zwycięstwo było tak blisko. Po meczu zadowoleni goście zeszli z boiska pełni optymizmu, zremisowali bowiem z liderem grupy.

-Drużyna Olimpii była zespołem przeważającym w tym spotkaniu, ale nie wykorzystała swoich sytuacji. Szkoda, że Mateusz Czajka nie strzelił jedenastki. Należy nadmienić, że sędzia nie stanął na wysokości zadania i nie odgwizdał dwóch karnych po zagraniu piłki ręką – stwierdził  trener Olimpii Tomasz Mikusik.

-Mój zespół przespał pierwsze 15 minut. Po przerwie drużyna robiła to co robić powinna. Spotkanie oceniam jako mecz walki. Wynik meczu  sprawiedliwy – powiedział trener Lichenia Jakub Koszela.

Skład Strażaka Licheń Stary: Marcin Wojciechowski, Eryk Wolimowski, Łukasz Kwieciński, Łukasz Łajdecki, Krzysztof Siedziecki,  Szymon Adamczyk, Huber Janiak, Krystian Andrzejczak, Tomasz Guźniczak, Kamil Lenartowski, Marcin Kłos. Trener – Jakub Koszela.

Skład Olimpii Koło: Bartosz Kordylewski, Wiktor Małecki, Piotr Rutkowski, Mateusz Czajka, Ariel Szczesiak, Paweł Powietrzyński, Mariusz Nieznalski, Adam Kozajda, Miłosz Powietrzyński, Bartosz Fret, Michał Rutkowski. Trener  – Tomasz Mikusik,  kierownik drużyny – Andrzej Rostkowski.

Sędziowali: jako główny – Michał Lebioda, asystent 1 – Grzegorz Łakomicki i asystent 2 – Szymon Woźniak.

Tekst i foto: Michał Chojnacki