Miała „za ciężką nogę” czy za gruby portfel? – straciła prawo jazdy w Osieku

Autor: kurier-kolski.pl | 18.04.2018

Funkcjonariusze kolskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującej VW Jettą. Kobieta jechała z prędkością 103 km/h na terenie zabudowanym, w Osieku Wielkim, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. 43 – latka straciła uprawnienia na trzy miesiące, dostała 10 pkt karnych i musiała zapłacić wysoki mandat. Opłaciło się spieszyć?

 

Do zdarzenia doszło przedwczoraj do południa, 16 kwietnia br. w Osieku Wielkim. Uwagę stróżów prawa zwrócił kierujący Volkswagenem Jetta, który jechał z dużą szybkością. Dokonany przez policjanta pomiar prędkości tego pojazdu wykazał, że kierowca jechał autem 103 km/h w miejscu, gdzie dozwolona jest jazda z maksymalną prędkością 50 km/h. Za kierownicą samochodu znajdowała się mieszkanka gminy Babiak. 43 – latka straciła uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące. Policjanci ukarali ją również wysokim mandatem, a do konta kierującej dopisanych zostało 10 punktów karnych.

 

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd, 3 – miesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Źródło: KPP w Kole, fot. poglądowa

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526