Maluchy z Gminy Grzegorzew z wizytą na kolskiej Komendzie Powiatowej Policji

Autor: kurier-kolski.pl | 10.04.2018

Dzieci ze szkół w Barłogach oraz Grzegorzewie odwiedziły kolską komendę. Maluchy poznały specyfikę pracy policjantów i zapoznały się ze sprzętem policyjnym. Nie zabrakło porad z zakresu bezpieczeństwa oraz drobnych upominków dla małych gości.

 

4 i 5 kwietnia br. maluchy ze szkół w Barłogach oraz Grzegorzewie przyjechały do Komendy Powiatowej Policji w Kole. Dzieci miały okazję zobaczyć jak funkcjonuje miejski monitoring i dowiedzieć się jaką rolę odgrywa w zapewnieniu bezpieczeństwa w mieście. Każdy mógł przez chwilę poczuć się operatorem kamery i widzieć co się dzieje na skrzyżowaniach naszego miasta. Z kolei na sali odpraw, gdzie na co dzień policjanci przygotowują się do służby, najmłodszym zaprezentowano krótkie filmiki animacyjne, w których maskotka policyjna przypominała dzieciom o bezpiecznym zachowaniu w różnych sytuacjach. Utrwalono najmłodszym numery alarmowe i poinformowano w jakich sytuacjach należy z nich korzystać i jakie niezbędne informacje przekazać dyspozytorowi. Dzieci dowiedziały się jak należy zachować się w przypadku kontaktów z nieznajomymi. Nie zabrakło również porad z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypomniano, że bezwzględnie należy korzystać z przejść dla pieszych, a w przypadku ich braku przechodzić tylko w miejscach bezpiecznych. Policjanci udzielili również wielu cennych wskazówek odnośnie konieczności używania odblaskowych elementów odzieży, które są niezwykle ważne w porze wieczorowo-nocnej. Duże wrażenie na dzieciach zrobił również sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie. Maluchy skorzystały też z okazji i usiadły w policyjnym radiowozie, aby zapoznać się z jego wyposażeniem. Na koniec dzieci otrzymały odblaskowe zawieszki zwiększające ich widoczność jako uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Jeszcze wycieczka do prokuratury i sądu i dzieci „zaliczą” – w ramach przedszkolnej statystyki- cały wymiar sprawiedliwości.

Prawoo
Prawoo
6 lat temu

Ciekawe jaki sprzęt używany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie zrobił na dzieciach największe wrażenie???Oby w dorosłym życiu nie doświadczyli na sobie!!!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526