„Kazik” mistrzem powiatu w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 25.04.2018

24 kwietnia br. odbył się etap powiatowy dla szkół średnich XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Głównym organizatorem rozgrywek był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole, współorganizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Kole, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kole oraz Zespół Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych w Kole. Sędzią głównym mistrzostw była Zofia Rowecka – instruktor pierwszej pomocy Zarządu Głównego PCK. W zmaganiach wzięły udział zespoły z trzech szkół.

 

Zadaniem zawodników było udzielenie pomocy poszkodowanym na polu urazowym, ułożenie nieprzytomnego w pozycji bezpiecznej, przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej, a także rozwiązanie trudnego testu obejmującego teorię pierwszej pomocy oraz wiedzę z historii i działalności Czerwonego Krzyża. Wyniki eliminacji powiatowych zakończyły się wynikiem:

  • I miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole
  • II miejsce – Zespół Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych w Kole oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu

Zwycięska drużyna z „Kazika” będzie reprezentować powiat i szkołę 12 maja 2018 roku podczas etapu wojewódzkiego mistrzostw, który odbędzie się w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu. Warto podkreślić fakt, że mistrzowie powiatu kolskiego z LO uzyskali maksymalną liczbę punktów, zdobywając 204 punkty z 204 możliwych do zdobycia, zatem został powtórzony zeszłoroczny sukces.

Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Kole oraz Oddział Rejonowy w Kole.

Źródło: Oddział Rejonowy PCK w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526