Integracja międzypokoleniowa dla noworodków. Dla takich momentów warto działać społecznie!!! [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 23.04.2018

Dużo radości, uśmiechów i niezwykle sympatyczna atmosfera zapanowały podczas finalizacji I etapu akcji „Witaj na świecie, Maleństwo!”. To inicjatywa prowadzona przez dwa kolskie stowarzyszenia: Klub Seniora „Trzecia Zmiana” oraz Stowarzyszenie „Kolanie”, polegająca na przygotowaniu „zestawów startowych”, czyli paczuszek zawierających ręcznie robione przez seniorki ubranka dla noworodków przychodzących na świat w kolskim Szpitalu.  Wyjątkowe prezenty złożono wpierw symbolicznie na ręce Dyrektora placówki dra n. med. Cezarego Chmieleckiego, nowej Ordynator Oddziału Noworodkowego i Oddziału Dziecięcego dr n. med. Katarzyny Przybysz oraz Przełożonej Pielęgniarek Elżbiety Szurgot. Potem już ubranka trafiły bezpośrednio do wszystkich mam i ich maluszków. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i nagrania wideo pod spodem.

Już od kilku miesięcy trwały przygotowania „wyprawek” dla kolskich noworodków przychodzących na świat w naszym szpitalu powiatowym. W piątek, 20 kwietnia br.,  przedstawiciele obu organizacji po raz pierwszy wręczyli te zestawy młodym mamom i ich maleńkim pociechom. Wszystko szczęśliwie rozegrało się na Oddziale Noworodkowym Szpitala w Kole. Przekazano aż 100 zestawów pięknych i oryginalnych ubranek ręcznie robionych na drutach przez 10 pań z Klubu Seniora „Trzecia Zmiana”, wśród których najbardziej zaangażowane w ich tworzenie były i są panie: Halina Jamrozik, Janina Sochacka i 91-letnia Elżbieta Kłaniecka. W skromnej uroczystości przekazania wzięła udział Prezes Stowarzyszenia Klub Seniora „Trzecia Zmiana” Irena Jabłońska oraz Prezes Stowarzyszenia „Kolanie” Krzysztof Mazurkiewicz. Była również reprezentacja pań, które brały udział w koordynowaniu akcji i tworzeniu ubranek.

-Naprawdę, wspaniałe uczucie nieść ludziom taką radość i sprawiać tyle przyjemności – powiedział szef Stowarzyszenia Kolanie Krzysztof Mazurkiewicz – Mamy nadzieję, że takie akcje spowodują, że będzie nas – kolan coraz więcej, że będziemy chcieli mieszkać w tym mieście, robić coś dla niego i współdziałać ze sobą, bo przez to ta społeczna praca przynosi spotęgowane efekty!

Z sukcesu akcji nie kryje zadowolenia też Prezes Irena Jabłońska. Członkinie jej Stowarzyszenia pokazały nie tylko ogromne serce, pracowitość, ale również niezwykły talent, bo robione na drutach sweterki, czapeczki i inne części ubranek są zachwycające, prześliczne, a do tego perfekcyjnie zrobione. Nie ma możliwości, by inne dziecko miało podobne, bo każde ubranko jest wyjątkowe, unikatowe, jedyne w swoim rodzaju.

Organizatorzy obiecują, że akcja będzie kontynuowana. Zapotrzebowanie jest duże, bo jak mówi Dyrektor SP ZOZ w Kole dr n. med. Cezary Chmielecki, kierowana przez niego placówka wyróżnia się na tle innych dużą ilością porodów. Potwierdza to Ordynator oddziału dr n. med. Katarzyna Przybysz, która twierdzi, że średnio dziennie przyjmowane są 2 porody. To budujące zważywszy na to, że w Kole od kilku lat następuje spadek urodzeń. Jak widać ta tendencja obecnie odwraca się. Cała Europa Zachodnia starzeje się w zastraszającym tempie, a Niemcy na siłę chcą przyjmować całe rodziny uchodźców, by niejako „odmłodzić” swoje społeczeństwo. My nie musimy tego robić!!!

-Jestem wzruszona, zaskoczona i autentycznie poruszona inicjatywą pań z Klubu Seniora, które postanowiły wspomóc nasz oddział wykonanymi ręcznie ubrankami dla naszych malutkich pacjentów – powiedziała nowa pani Ordynator, która od kilku tygodni prowadzi dwa oddziały Szpitala w Kole – Ubranka ułatwią maluszkom start w życie, a mamom przyniosą radość i uśmiech. Dziękuję także członkom Stowarzyszenia „Kolanie”, którzy bardzo aktywnie nasz szpital wspomagają i wspierają.

Czy podoba się Wam akcja „Witaj na świecie, Maleństwo”? Czy takie inicjatywy są warte wysiłku? Prosimy pod artykułem naszych Czytelników o opinie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Ano tak, przecież w tym roku wybory! Tak sie meczem zaabsorbowalem że zapomniałem o całym świecie…

ghy
ghy
6 lat temu

Fajna akcja szkoda tylko, że dopiero w tym roku w którym są wybory na burmistrza

Gość
Gość
6 lat temu

Wyjątkowy,mdło-słodki…manipulant z maksymalnym nastawieniem na własny zysk,ale podobno te typy tak mają

Anonim
Anonim
6 lat temu

Z Pis-em nie ma nic ,ale już z PO więcej…Rodzic.Teraz wszystkie indywidua budzą się przed wyborami samorządowymi i dają znać ,ze chcą do władzy się dostać. Nie bądź naiwna ,to tylko o kasę chodzi…

rodzic
rodzic
6 lat temu

Ile jadu ,złości w naszym społeczenstwie.Fajna akcja bo przecież teraz żadna mama nie potrafi robić na szydełku czy drutach a tak dziecko bedzie miało pamiątkę na wiele lat.Bo mamy dzisiaj preferują inną odzież dla dzieci.Dziękujemy Trzeciej Zmianie ale po jaką cho…. łączyć to zaraz z polityką to obrzydliwe.Co mnie obchodzi czy p.Mazurkiewicz chce być burmistrzem a co on ma z PIS-em. Ludzie opamiętajcie się!

Mm
Mm
6 lat temu

Boże kochany , czlowiek nic nie robi zle robi cos tez nie dobrze . Czy wystartuje czy nie p. Krzysztofa sprawa . Co do ,, obcokrajowcow,, kazdy z nas jest taki sam . To samo moga powiedziec o nas inne kraje w ktorych mmy rowniez zyjemy I mieszkamy pracujemy . Ludzie obudzcie sie czemu taka zawisc. Zaraz do portfela sie zaglada nawet gdyby bral za to pieniadze to mu sie nalezy . A I odrazu dzieciom nic sie nie stanie ze weszli na oddzial. Opamietajcie sie przestancie pluc jadem. Szkoda ze czlowiek nie jest czlowiekiem dla drugiego .

Wwavek
Wwavek
6 lat temu

Kiedyś to nawet tata stał za drzwiami bo na oddział nie wolno było wejść a teraz cała chmara.ciekaw jestem kto sprawdził czy te ciuszki były wolne od jakiś bakterii.co na to sanepid

kkkk
kkkk
6 lat temu

oj się niektórzy uaktywnili przed wyborami…

Shalom
Shalom
6 lat temu

Pamiętam, jak p. Mazurkiewicz chodził przed którymiś wyborami po domach i przysięgał, że naprawi ulicę Nagórną (kwiat kolskich ulic …) a moi rodzice uwierzyli i zagłosowali na niego … tere-fere. A tak BTW to ciekawe, z czego chłopina żyje, i czy w dalszym ciągu zarabia u swojego tate tyle, ile ostatnio deklarował …

Anonim
Anonim
6 lat temu

nie chcemy innej nacji do rządzenia nami.!!!!!

Gość
Gość
6 lat temu

…ale czy chcemy obcokrajowców?

X
X
6 lat temu

A ja uważam,że P.Mazurkiewicz to zacny i kulturalny człowiek.Nadaje się na burmistrza.Niech startuje.Inni kandydaci boją się go. Proponuje by każdy z nich pochwalił się co społecznie i za darmo zrobił dla m8asta bo bycie radnym jest za dobre pieniądze. 1000 zł co miesiąc na konto przez 4 lata to nie wolontariat tylko dobre koryto!

saNls
saNls
6 lat temu

Panie Krzysztofie żywię głęboka nadzieję, że nie wystartuje pan na burmistrza ze stowarzyszenia Kolanie. To by przekreśliło lata pana społecznej aktywności. Robi pan to doskonale i w tym pan widać się najlepiej odnajduje.

Wolna
Wolna
6 lat temu

Serce i wsparcie dla dzieci dała opcja która nazywa się Prawo i Sprawiedliwość która wysiudała Po i Ts po to aby dać miesięcznie 500 zł dziecku na jego potrzeby i rozwój. Tym ludziom należy się rozgłos i chwała a wpuszczanie ludzi na oddział z malutkimi dziećmi powinno być zabronione ze względu na bezpieczeństwo. Wystarczyło te szaty zostawić przy wyjściu matki z dzieckiem do domu. Ale pycha nie zna granic. Mam nadzieje ze zwycięży prawda dzięki mądrym ludziom którzy nie dadzą nabrać się tu i teraz i podczas nadchodzących wyborów.

tirutiru
tirutiru
6 lat temu

Brawo dla naszych ukochanych babć z Klubu Seniora TRZECIA ZMIANA za serce i wysiłek jaki wkładają w robienie ubranek dla niemowlaków.Bz nich nie byłoby tej całej akcji.

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
6 lat temu

Panie Krzysztofie jest Pan super człowiekiem jeżeli chodzi o akcje charytatywne. Mam nadzieję że nie wystartuje Pan na burmistrza o nie skończą się takie akcje. Jest Pan wielkim człowiekiem.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526