Ile możemy zaoszczędzić jeżeli zdecydujemy się na pakiet OC z AC

Autor: kurier-kolski.pl | 03.04.2018

Zdajesz sobie sprawę z tego, że samo OC to za mało, żeby nie martwić się o utratę wartości auta, dlatego do obowiązkowej polisy zamierzasz dobrać autocasco. To bardzo dobra decyzja, ale jeszcze lepszym pomysłem jest skorzystanie z możliwości, jakie daje pakiet OC z AC. Dlaczego warto się nim zainteresować?

 

Autocasco zawsze warto

OC jest obowiązkowe, ale gwarantuje bardzo wąską, mocno ograniczoną ochronę ubezpieczeniową. Odszkodowanie z tej polisy można uzyskać tylko w sytuacji, gdy ktoś inny wyrządził szkody Twojemu autu lub w wyniku zdarzenia drogowego nadwyrężył Twoje zdrowie. Tymczasem jeśli szkody zostały wyrządzone przez Ciebie, z powodu zdarzenia losowego, złodziejów czy wandali, nie możesz liczyć na rekompensatę z OC. W tego typu przypadkach jedynym rozwiązaniem pozostaje właśnie autocasco, które pozwala skutecznie starać się o odszkodowanie bez względu na przyczynę i sprawcę zdarzenia.

Korzystna cena w pakiecie

Kupując w jednym towarzystwie pakiet OC i AC, łącznie zapłacisz za te ubezpieczenia mniej pieniędzy, niż gdybyś nabywał je osobno. O jakich różnicach mowa? Otóż możesz spodziewać się obniżek o wartości 5-20%, co przy łącznym koszcie obu polis na poziomie 2500 zł sprawia, że w Twoim portfelu zostaje 250 zł. Opłaca się? Zdecydowanie tak, o ile oczywiście interesuje Cię dobranie autocasco do obowiązkowego OC.

Niższa cena to jednak nie jedyny czynnik, który przemawia za wyborem pakietu OC z AC – warto z niego skorzystać również ze względu na oszczędność czasu. Zamiast tracić cenne godziny na poszukiwanie odrębnych polis odpowiadających Twoim potrzebom i wymaganiom dzięki pakietowi załatwisz wszystko za jednym razem. Ponadto jeśli interesują Cię inne polisy, możesz w jeszcze niższej cenie niż standardowo dokupić kolejne produkty ubezpieczeniowe, jak NNW, assistance, ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie kół i ochronę prawną. Pakiet to o wiele lepszy wybór niż drogie OC na raty.

Jak znaleźć atrakcyjny pakiet

Poszukując pakietu OC i AC, zwracaj uwagę na dwa aspekty oferty: cenę obowiązkowego OC, która powinna być możliwie niska, oraz zakres ubezpieczeniowy autocasco, który powinien być jak najszerszy. W odróżnieniu od obowiązkowej polisy od odpowiedzialności cywilnej cena AC odgrywa bowiem drugorzędną rolę – znacznie ważniejsze są warunki, na jakich ubezpieczenie jest udzielane. Najkorzystniejszą cenowo ofertę OC pomoże Ci znaleźć kalkulator ubezpieczenia OC najtaniejuagenta.pl, jednak zakres autocasco musisz porównać samemu, uwzględniając aspekty, na których najbardziej Ci zależy, jak np. ochrona zagranicą, niski wkład własny czy możliwość bezgotówkowego rozliczenia szkody.

(artykuł sponsorowany)

 

Ogłoszenie płatne

Komentowanie zostało zablokowane

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526