Dni Promocji Zdrowia i Urody w ZST

Autor: kurier-kolski.pl | 12.04.2018

Po raz kolejny w Zespole Szkół Technicznych w Kole odbyły się Dni Promocji Zdrowia i Urody, w tym roku pod hasłem „Zainspiruj się Wiosną”. Uczennice Liceum Ogólnokształcącego klas zdrowia i urody miały możliwość uczestniczyć w różnego rodzaju spotkaniach, konkursach, warsztatach i prelekcjach.

 

Konkurs z języka angielskiego sprawdzający poziom znajomości słownictwa w branży kosmetycznej przygotowany przez nauczycieli anglistów rozpoczął cykl tych wydarzeń. Uczennice rozwiązywały test leksykalny oraz odpowiadały na pytania nauczycieli. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła: Milena Leśniewska klasa 2 LOc, drugie miejsce Katarzyna Łopata klasa 3 LOc, trzecie miejsce Katarzyna Zielińska klasa I LOc. Uczennice otrzymały nagrody książkowe i gadżety ufundowane przez wydawnictwo Pearson Longman.

Następnie dziewczęta wysłuchały prelekcji na temat „Palić czy nie palić – życiowe pytanie”. Zaznajomienie uczennic z tym tematem było rzeczą bardzo ważną, ponieważ od kilkunastu lat prowadzone są w Polsce różnorodne działania antynikotynowe. Istotnym zjawiskiem jest zmiana stosunku do palenia, zwłaszcza zwiększenie świadomości jego szkodliwości wśród młodych kobiet. Odbyło się również spotkanie z Beatą Biskupską, asystentką Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, która zapoznała słuchaczy z profilaktyką raka piersi. Uczennice poznały technikę i etapy przeprowadzania samobadania, a następnie ćwiczyły na fantomie.

Dziewczyny miały także możliwość wysłuchania wykładu dotyczącego współczesnych trendów stylizacji ubioru. W świat wizażu i stylizacji zostały wprowadzone przez naszą absolwentkę Klaudię Granos. Wizażystka zapoznała uczennice z typami urody, scharakteryzowała „Panią Wiosnę”. Zdobyte informacje dziewczęta wykorzystały w praktyce biorąc udział w konkursie Wiosenne Stylizacje „Zainspiruj się Wiosną”. Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu przez grupy dziewczyn wiosennej metamorfozy na jednej z wybranych przez siebie koleżanek. Uczennice wykonywały makijaż i stylizację podkreślające atuty urody wybranych modelek. Efekty pracy oceniło joury w składzie: Katarzyna Poronin, Klaudia Granos oraz Małgorzata Gralak. Wszystkie uczestniczki konkursu zostały nagrodzone kosmetykami ufundowanymi przez Annę Malicką – właścicielkę sklepu z Żywnością Naturalną oraz Dyrektora ZST w Kole. Nagrodą specjalną dla najlepiej wystylizowanej modelki  wybranej przez młodzież był Voucher ufundowany przez Klaudię Granos na makijaż fotograficzny oraz indywidualną sesję zdjęciową, który zdobyła uczennica 1 klasy zdrowia i urody Andżelika Bartosik.
Projekt przygotowały i zrealizowały: Dorota Kołodziejska, Emilia Lewicka, Ewa Rus.

Źródło: ZST w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526