Zawarto porozumienie z Powiatem – w Kole będzie Przedszkole Specjalne [FOTO + WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 01.03.2018

W porządku obrad wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Kole znalazł się projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy miastem a powiatem dotyczącego założenia i prowadzenia przez powiat kolski Przedszkola Specjalnego w strukturze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Mikołaja w Zespole Opiekuńczo-Edukacyjno -Wychowawczym w Kole przy ul. Kolejowej 13. Kolscy radni bardzo przychylnie podeszły do inicjatywy władz powiatu i podjęli decyzję o zawarciu porozumienia, co ma doprowadzić do uruchomienia placówki na ul. Kolejowej. Zachęcamy do obejrzenia pod spodem retransmisji z tej części obrad Rady Miejskiej.

 

Jak czytamy w uzasadnieniu projektu, utworzenie przedszkola specjalnego będzie uzupełnieniem oferty edukacyjnej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole oraz stworzy warunki do ciągłości procesu edukacyjno – terapeutyczno- wychowawczego dzieci niepełnosprawnych. Co najważniejsze, SOSW dysponuje wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, psychologiczną, rehabilitacyjną oraz logopedyczną, specjalistycznymi pomocami dydaktycznymi niezbędnymi do realizacji zadań przedszkola specjalnego.

Już w listopadzie ubiegłego roku Zarząd Powiatu Kolskiego podjął decyzję o wszczęciu procedury zmierzającej do założenia i prowadzenia przez Powiat Kolski przedszkola specjalnego. Koszty realizacji omawianego zadania będzie w całości ponosił Powiat Kolski ze środków własnych, w tym z otrzymanej subwencji oświatowej. Miasto Koło nie będzie dopłacać do placówki.

Źródło: UM w Kole
Foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526