Wystawa fotograficzna „Matki mężne czy szalone?” w Kole [FOTO+WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 17.03.2018

Ta wyjątkowa wystawa fotograficzna przyjechała do naszego miasta z Warszawy dzięki staraniom i wsparciu miejscowej firmy AMB Technic i jej właścicieli: Państwa Agnieszki i Marka Bernaciaków. Pani Agnieszka, z zawodu i zamiłowania położna, wiele lat pracowała w tym zawodzie, dlatego gdy zobaczyła kilka lat temu w Warszawie wystawę poświęconą matkom, które z narażeniem własnego życia, mimo problemów i chorób, nie bacząc na wszelkie przeciwności i niebezpieczeństwa poświeciły się i zaryzykowały poród, a następnie urodziły zdrowe i szczęśliwe dzieci, zachwyciła się nią i postanowiła ściągnąć do Koła. I udało się! Wystawę wpierw przez tydzień można było oglądać w MDK, a od wczoraj została przeniesiona do kościoła p.w. MBCz przy ul. Blizna, gdzie będzie eksponowana do 23 marca. Zachęcamy do obejrzenia pod spodem zdjęć i nagrania z otwarcia wystawy oraz do jej odwiedzenia w naszym kościele. Przepraszamy za błąd w opisie nagrania – został poprawiony i jest już nowy filmik.

 

Autorką prezentowanej wystawy jest Marta Dzbeńska-Karpińska, która jest zawodowym fotografikiem. Z mężem i trójką dzieci mieszka w Warszawie. Na wystawie można obejrzeć wiele plansz ze zdjęciami kobiet i ich rodzin, pod którymi znajdują się opisy ich historii w jaki sposób doszło do porodu ich dzieci. Wszystkie z miłości zdecydowały urodzić bez względu na duże niebezpieczeństwo ich zdrowia, a nawet życia. Przyjście na świat każdego z tych dzieci było podwójnym cudem od Boga – cudem narodzin oraz cudem szczęśliwych narodzin.

Do takich właśnie matek dotarła autorka wystawy, zrobiła zdjęcia, opisała ich historie oraz propaguje je w tej właśnie formie. Powstała też książka o „matkach mężnych czy szalonych”. Naprawdę warto obejrzeć to wszystko, bo wystawa rodzi prawdziwe emocje, ściska za serce i porusza sumienia.

Zachęcam!

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526