„Witaj na świecie, Maleństwo”, czyli wspólna akcja dwóch stowarzyszeń

Autor: kurier-kolski.pl | 18.03.2018

Dwa lokalne Stowarzyszenia: Kolanie oraz Klub Seniora „Trzecia Zmiana” prowadzą wspólnie akcję społeczną pod hasłem „Witaj na świecie, Maleństwo!”. Działanie to jest skierowane do wszystkich maluszków, które urodzą się w Kole. W ramach niego młode mamy otrzymają, za pośrednictwem pracowników kolskiego szpitala, zestaw zawierający wełniane kubraczek i czapeczkę. To śliczne, ręcznie robione przez naszych Seniorów z „Trzeciej Zmiany”, niepowtarzalne ubranka. Zamierzeniem obu organizacji jest utrzymanie akcji aż do końca tego roku, co oznacza, że obdarowanych może zostać nawet trzysta powiększonych kolskich rodzin, czyli średnio 30 miesięcznie! Akcją zainteresowała się nawet Telewizja Polska SA, której reporterzy na zaproszenie Stowarzyszenia Kolanie odwiedzili nasze miasto, obie organizacje i rozmawiali z ich członkami. Informacje o ciekawej kolskiej inicjatywie ukazały się w Teleexpressie, Teleskopie oraz TVP3 Poznań i TVP3 Szczecin. Działania kolskich stowarzyszeń dobrze wpisują się w obecną politykę senioralną oraz prorodzinną rządu PiS.

 

Krzysztof Mazurkiewicz, szef Stowarzyszenia Kolanie, nie ukrywa swojego zachwytu tym przedsięwzięciem.
– Kiedy wyszliśmy z inicjatywą tej akcji nie sądziliśmy, że osiągniemy aż takie efekty – mówi wskazując na przygotowane już kompleciki – To prawdziwe, małe dzieła sztuki! Ogromne wyrazy podziwu i podziękowania należą się tutaj Klubowi „Trzecia Zmiana”. Bez tych wspaniałych Seniorów nie byłoby tego „cudu nad Wartą”! – zaznacza.

Część z Pań z Klubu „Trzecia Zmiana” zaangażowanych w robienie ubranek.

Grupa 8 pań z „Trzeciej Zmiany” zaangażowała się w robienie ubranek. Są to: Janina Sochacka, Anna Rąbczewska, Elżbieta Merło, Jadwiga Witaszek, Elżbieta Kłaniecka, Teresa Gaj, Halina Jamrozik i Maria Lisiecka. Ich inicjatywa to taki swoisty pomost pokoleniowy. – To akcja, która mogłaby się nazywać „Trzecia Zmiana – pierwszej zmianie” – śmieje się Mazurkiewicz. Ale w niej chodzi o coś więcej, niż tylko wręczenie upominku nowo narodzonym pociechom. Chodzi też o to, by takim miłym upominkiem wzbudzić czuły uśmiech na twarzy każdej mamy i spowodować, że wraz ze swoim maleństwem bardziej poczują się mieszkańcami naszej Małej Ojczyzny.

– Spójrzmy – przekonuje p. Krzysztof – jakie fajne owoce przynosi takie wspólne zaangażowanie. Te ubranka to efekt synergii przy współpracy dwóch grup pozytywnie zakręconych ludzi. Ale marzeniem naszego Stowarzyszenia jest stworzenie w Kole jednego, spójnego organizmu społecznego, który łączyłby wszystkie takie osoby z naszej okolicy. Łatwo można sobie wyobrazić, jak wiele takich fajnych przedsięwzięć można byłoby wtedy zrealizować. Nasze miasto jest tego warte! Przecież już nie raz pokazaliśmy, że można, i że Koło to fajne miasto, w którym da się fajnie żyć.

Rzeczywiście, podziwiając przygotowane już ubranka nie sposób się nie uśmiechnąć. Nie dość, że wykończone w pełni profesjonalnie, z zadziwiającą dbałością o szczegóły, to jeszcze wykonane w świetnie dobranej kolorystyce i z uwzględnieniem obowiązujących trendów. To naprawdę dobrze, że mamy takich Seniorów, którzy nie zasypiają gruszek w popiele, ale poprzez swoją pracę i zaangażowanie czynią nasze życie milszym, choć wymaga to niewątpliwie sporych nakładów ich pracy i energii.

Źródło: Krzysztof Mazurkiewicz – Stowarzyszenie Kolanie oraz 2 zdjęcia – Stowarzyszenie Klub Seniora „Trzecia Zmiana”

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Nadzieja
Nadzieja
6 lat temu

Fajnie by było… Skoro mają takie osiągnięcie, to zapewne świetnie sprawdziliby się także i w tej roli. Niestety, w naszym mieście ciągle ktoś komuś coś podgryza, ktoś komuś czegoś zazdrości i ciągle kogoś umniejsza, a tu proszę, ewenement – fajna współpraca bez zawiści! I w końcu można byłoby zagłosować na kogoś, kto coś robi, a nie tylko obiecuje?

Obserwator
Obserwator
6 lat temu

Czy wspólne też będą listy w wyborach i kandydat na burmistrza?

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
6 lat temu

Wybory blisko…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526