Tylko w 1 dzień – 58 kierowców w powiecie kolskim ukaranych za nadmierną prędkość!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 26.03.2018

Na terenie powiatu kolskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po raz kolejny prowadzili działania “Prędkość” mające na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych również poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Za przekroczenie prędkości zostało ukaranych 58 kierujących, w tym jedna kobieta straciła prawo jazdy.

 

22 marca br. policjanci kolskiej drogówki podczas prowadzonych działań skontrolowali 69 pojazdów, z czego dla 40 kierujących powodem kontroli była nadmierna prędkość. Ponadto wśród osób ukaranych mandatami karnymi za szybką jazdę, 46-letnia mieszkanka powiatu tureckiego straciła swoje prawo jazdy jadąc w obszarze zabudowanym  ponad 100km/h.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też, policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością mogą doprowadzić do późniejszej tragedii.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
www lovoo com anmelden

lovoo mit paypal bezahlen lovoo vip apk 2017 http://lovooeinloggen.com/

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~sex pistols

Tak jest.
Sady podobno nawet nie przyjmują wniosków o ukaranie.
Kiedyś tylko odrzucały.

sex pistols
sex pistols
6 lat temu

Ci panowie na fotce używają Iskry – urządzenie które przekłamuje , wszystkie sądy w Polsce odrzucają wnioski policji o ukaranie, gdy rzekomy sprawca odmówi przyjęcia mandatu za przekroczenie prędkości zarejestrowane przy użyciu iskry

Urlopowicz
Urlopowicz
6 lat temu

No i 58×200(średnio)=11600
Niedziela handlowa zaliczona.
Państwo Policyjne robi biznes.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526