Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” Gminy Grzegorzew

Autor: kurier-kolski.pl | 07.03.2018

Po raz XIV w Szkole Podstawowej w Barłogach (Gm. Grzegorzew) odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do turnieju przystąpili uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Zgodnie z regulaminem  uczestnicy  startowali  w II grupach: I grupa to uczniowie klas I-VI ze szkół podstawowych z terenu  Gminy Grzegorzew – uczestniczyło  10 uczniów, II grupa-uczniowie szkół podstawowych klasy VII oraz  gimnazjum klasy II i III,  którą reprezentowało 6  uczniów. Łącznie w turnieju wzięło udział 16 uczniów.

 

Uczniowie odpowiadali na pytania testowe z zakresu ochrony przeciwpożarowej i historii Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Test zawierał 30 pytań. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat przepisów i wyposażenia technicznego straży pożarnej.  Poziom wiedzy był tak wysoki, że musiała zostać przeprowadzona dogrywka – w grupie I  o drugie miejsce oraz w grupie II wiekowej o trzecie miejsce.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

W kategorii klas I – VI szkół podstawowych:

I miejsce Bartosz Czupryński – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” w Grzegorzewie
II miejsce  Wiktoria Ziółkowska
– Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bylicach – Kolonii
III miejsce Zuzanna Zgoda
– Szkoła Podstawowa w Barłogach

W kategorii klas VII oraz klas II i III gimnazjum:

I miejsce Patrycja Szurgot – klasa II Gimnazjum
II miejsce Wiktoria Szypulska
– klasa VII Szkoła Podstawowa w Barłogach
III miejsce Emil Banasiak –
klasa III Gimnazjum

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom swoich kategorii, tj. Bartoszowi Czupryńskiemu i  Patrycji Szurgot życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych turnieju.

– Składamy serdeczne podziękowania na ręce organizatorów turnieju, Pana Dariusza Tylaka Dyrektora Szkoły Podstawowej w Barłogach oraz Pana Józefa Danielskiego – Prezesa Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Barłogach. Dziękujemy dyrektorom szkół i  nauczycielom przygotowującym uczniów –mówi Wójt Gminy Grzegorzew Bożena Dominiak.

Druhowie z Jednostki OSP w  Barłogach posiadający uprawnienia ratowników w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, pod dowództwem Naczelnika Jednostki druha Kamila Misiaka, zaprezentowali profesjonalny pokaz udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie z dużym zainteresowaniem obserwowali pokaz w wykonaniu strażaków ochotników.

Tegoroczny turniej przypadł w szczególnym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na pamiątkę udziału wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od Wójta Gminy egzemplarz Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Samorząd Gminy Grzegorzew w nagrodę, zaprosił wszystkich uczestników turnieju, nauczycieli i opiekunów  na wycieczkę do Muzeum Sztuki we Wrocławiu. Tam będą mogli obejrzeć obraz artystyczny „Panoramę Racławicką” – wizję przebiegu bitwy pod Racławicami, zwycięstwo wojsk polskich pod dowództwem gen. Tadeusza Kościuszki nad wojskami  rosyjskimi.

Źródło: Urząd Gminy Grzegorzew

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526