Strażacy ratowali w Kole uwięzione w lodzie łabędzie [FOTO + WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 20.03.2018

Do niecodziennej akcji ratunkowej doszło 17 marca br. na kolskim os.Płaszczyzna, w pobliżu rozlewiska rzeki Warty. Zaniepokojeni mieszkańcy powiadomili Straż Pożarną, że na lodzie znajduje się 7 łabędzi, które od kilku godzin nie ruszają się i prawdopodobnie mogą być przymarznięte do lodu. Z pomocą tym pięknym ptakom ruszyli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie z OSP Ruszków wraz z saniami śnieżnymi i łodzią motorową. Całe szczęście wszystko skończyło się dobrze, a nieco wystraszone łabędzie chwilę potem odleciały na drugi brzeg rzeki. Pod spodem zdjęcia oraz krótkie nagranie wideo.

 

Strażacy ruszyli na pomoc łabędziom wyposażeni w specjalistyczny sprzęt – nieprzemakalne ubrania do pracy w wodzie i sanie śnieżne, którymi można bezpiecznie poruszać się po kruchym lodzie. W pogotowiu czekała nawet łódź motorowa. Wszystko trwało około godzinę.

KLIKNIJ NA OBRAZ POD SPODEM I OBEJRZYJ KILKUMINUTOWE NAGRANIE:

Zadowoleni mieszkańcy dziękują Strażakom za naszym pośrednictwem za reakcję na problem, przybycie na miejsce oraz sprawną akcję.

Tekst, foto i wideo: M.Kozajda

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

A gdzie zdjęcie jak łabędzie odlatują?

Patriota
Patriota
6 lat temu

Brawo Panowie.Dobra robota.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526