Stowarzyszenie NonStop – ciekawa nowa inicjatywa w Gminie Grzegorzew

Autor: kurier-kolski.pl | 04.03.2018

W styczniu bieżącego roku w Grzegorzewie powstała nowa organizacja. Stowarzyszenie NonStop  wyrosło z idei programu Równać Szanse realizowanego na terenie Gminy Grzegorzew od 2014 r. i pasji pracy z młodzieżą. „Chcemy, aby Stowarzyszenie stało się przestrzenią dla młodych do działania, eksperymentowania, poznawania świata, realizowania nowych pomysłów, poszukiwania pasji, poznawania siebie i innych – twierdzą inicjatorzy – Poprzez realizowane projekty i działania chcemy uczyć młodzież samorządności, przedsiębiorczości, pokonywania barier, planowania i realizowania celu, autoprezentacji i asertywności, tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka.

 

– Założyliśmy stowarzyszenie, ponieważ widzieliśmy, że jest bardzo bogata oferta projektów, a co za tym idzie pieniędzy, o które niestety nie mogą się ubiegać szkoły. Naszym celem jest wspieranie gminy i szkół w ich działaniach na rzecz dzieci i młodzieży, poprzez urozmaicenie oferty zajęć pozalekcyjnych i poszukiwanie projektów mogących wzbogacić wyposażenie szkół. Mamy nadzieję na dobrą współpracę ze wszystkimi szkołami w gminie i poza nią. Jako nauczyciele, stworzyliśmy osobną instytucję tylko dlatego, że jest to realna forma wsparcia pracy szkoły i poszerzenia jej oferty. Poprzez stowarzyszenie chcemy działać na rzecz szkół, jak ich pracownicy. Razem z nami w stowarzyszeniu są również rodzice i byli absolwenci Gimnazjum w Grzegorzewie.

Stowarzyszenie tworzy obecnie dziesięć osób: Lidia Alagierska, Beata DrozdIwona Gajda, Maria Gwiaździńska, Iwona Lewandowska, Kinga Kołodziejczak, Renata Kulig, Ewa Kurdek, Elżbieta Świtaj i Sławomir Walczak. Można się kontaktować z każdą z nich, jak również przez facebooka  i mail stowarzyszenienonstop@gmail.com (strona internetowa jest na razie w fazie tworzenia).

– Chętnie poszerzymy nasze szeregi lub nawiążemy współpracę. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą działać do przyłączenia się do nas. Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy. Jeżeli widzicie jakieś potrzeby lub projekty, które przydałyby się w waszej szkole, bądź środowisku, pomożemy je napisać i wesprzemy jako instytucja. Zapraszamy również młodzież, bo to z nią i dla niej chcemy pracować.

Źródło: UG Grzegorzew

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526