Spektakl edukacyjny „Obcy człowiek” z inicjatywy pedagogów SP nr 3 obejrzeli uczniowie kolskich szkół [foto+WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 09.03.2018

Niezwykle ciekawa inicjatywa wyszła od pedagogów Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole: Haliny Musiałek oraz Aleksandry Szacownej-Błaszczyk. Dzięki ich pomysłowi oraz zaangażowaniu grona pedagogicznego tej placówki udało się wystawić na deskach MDK w Kole spektakl teatralno-muzyczny „Obcy człowiek” w wykonaniu młodych ludzi z Młodzieżowego Domu Kultury z Konina. Przedstawienie obejrzeli w trzech turach w dniu 7 marca br. uczniowie wszystkich kolskich szkół samorządowych, a wsparcia w realizacji przedsięwzięcia udzielił Prezes Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego w Chodowie Grzegorz Fiałkowski oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie Agnieszka Zborowska-Karbowa. Świetna gra młodziutkich aktorów, wśród których jest również mieszkanka naszego miasta Nina Błaszczyk, była nagradzana dużym aplauzem ich rówieśników zasiadających na widowni. A sam spektakl mówił o kruchości miłości i przyjaźni oraz o zagrożeniach współczesnego świata i uzależnieniach, jakie czyhają na młodzież. Zachęcamy do obejrzenia całego spektaklu na naszym nagraniu w oknie wyżej oraz galerii zdjęć pod spodem.

 

– Nauczyciele z Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole zorganizowali dla wszystkich szkół podstawowych bezpłatne przedstawienie „OBCY CZŁOWIEK”. Spektakl przygotowała młodzież Młodzieżowego Domu Kultury z Konina. Opowiada on o tym, jak łatwo jest skrzywdzić drugiego człowieka. To opowieść o nietolerancji, kruchości miłości i przyjaźni wystawionej na próbę . Poruszany jest też problem fascynacji współczesnego człowieka telefonami , aplikacjami, które go zniewalają i budują fałszywy prestiż. To opowieść skierowana do młodzieży rozgrywana podczas wycieczki szkolnej i na szkolnym korytarzu. Spektakl był inspirowany wierszem Tadeusza Różewicza „Obcy człowiek” – powiedziała nam jedna z inicjatorek wydarzenia Halina Musiałek, wychowawca w SP3.

Warto zaznaczyć, że w podsumowaniu wydarzenia wzięła udział dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie Lucyna Lenard-Woźniak.

WIDOWISKO TEATRALNO-MUZYCZNE  „Obcy człowiek” :
Scenariusz i reżyseria – Jarosław Sparażyński
Muzyka – Michał Antczak-Jankowski, Mariusz Urbaniak
Teksty piosenek, opracowanie muzyczne i przygotowanie wokalistów – Mariusz Urbaniak
Scenografia – Marta Kornalska
Inspicjenci – Krystyna Rubaszek, Henryk Pędziński, Tomasz Buszkiewicz
W spektaklu wykorzystano wiersz Tadeusza Różewicza „Obcy człowiek”.
Występują: Nina Błaszczyk, Filip Jaszczak, Julia Kotwas, Wiktoria Krakowska, Oliwia Nita,   Weronika Radniecka, Marcelina Sobolewska, Jakub Staszak, Klaudia Wagner, Julia Wasielewska,  Bartek Wietecki, Hubert Witkowski, Natalia Wolska, Gabriela Wszędybył, Agnieszka Zalewska.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526