Seniorzy z „Trzeciej Zmiany” wysłuchali wykładu dra Krzysztofa Witkowskiego o błędach lekarskich [FOTO + WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 12.03.2018

Jak w każdy czwartek na spotkaniach seniorów skupionych w Klubie „Trzecia Zmiana” dzieje się coś ciekawego, tak i 1 marca br. do siedziby Klubu w kolskim LO po raz kolejny zawitał z wykładem na tematy prawnicze dr Krzysztof Witkowski – kolski historyk, regionalista i aplikant radcowski. Tym razem mówił o odpowiedzialności cywilnej w Służbie Zdrowia, czyli o błędach personelu medycznego, uszczerbku na zdrowiu pacjentów, do którego to prowadzi, a także kiedy i jak domagać się za to odszkodowania i zadośćuczynienia. Temat niezwykle istotny, dlatego zachęcamy do obejrzenia pod spodem nagrania wideo.

 


Seniorzy z Klubu „Trzecia Zmiana” z dużym zaciekawieniem wysłuchali wykładu prawniczego dra Krzysztofa Witkowskiego, a potem zadawali jeszcze wiele pytań. Następnie rozgorzała dyskusja, z której wyłoniły się kolejne tematy, o jakich będzie mowa na kolejnych wykładach. Seniorzy chcą się dowiedzieć o arkanach prawa pracy, w tym o zwolnieniach dyscyplinarnych, które w ostatnich latach często były stosowane w naszym mieście, oraz o cywilnej i karnej ochronie dóbr osobistych, co jest obecnie niezwykle częstym problemem naszej rzeczywistości, szczególnie tej internetowej.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
6 lat temu

Kampania rozpoczęta moim zdaniem.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Skoro uważa Pan Doktor za zakończoną to nie mam wyjścia. Rownież pozdrawiam i życzę samych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Krzysztof Witkowski
Krzysztof Witkowski
6 lat temu

Aplikant nie może również podpisywać pism procesowych bez upoważnienia radcy prawnego. Krótko mówiąc, aplikant nie może nic podpisywać bez upoważnienia radcy prawnego, a w żadnym przypadku nie może podpisywać apelacji lub kasacji. Szanowny Panie dyskusję uważam za zakończoną i myślę, że jest Pan na tyle inteligentny i dociekliwy, że napewno znajdzie Pan samodzielnie odpowiedzi na wszystkie tak nurtujące Pana pytania. Pozdrawiam raz jeszcze.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Czy tylko do występowania w sądzie aplikantowi jest potrzebne upoważnienie radcy? Wszystko inne może robić bez jego wiedzy i zgody? Pozdrawiam,

Krzysztof Witkowski
Krzysztof Witkowski
6 lat temu

Mysśę, że takie informacje, czym różni się radca prawny od aplikanta i od magistra prawa bez problemu znajdzie Pan w internecie. Generalnie (poza wyjątkami, np. pełnomocnictwo od członka rodziny) magister prawa nie może występować w sądzie jako pełnomocnik, co może radca prawny. Natomiast aplikant może występować w sądzie jedynie z upoważnienia radcy prawnego (reprezentuje on wtedy nie klienta a radcę prawnego). Pozdrawiam.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Ja nie jestem zainteresowany Pana osobą. Pytam ze względu na moją chrześniaczkę. Jeśli moje pytania są nie na miejscu to przepraszam.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Ja bym jednak wszedł w szczegóły i pozwolił sobie życzliwie zapytać: To jaka jest różnica między magistrem prawa, aplikantem i radcą prawnym? Po co ludzie robią na ten przykład aplikacje jeśli mogą jako magister prowadzić działalność? I po co zdają egzamin zawodowy?

Krzysztof Witkowski
Krzysztof Witkowski
6 lat temu

Dopowiem Panu jeszcze – skoro jest Pan tak zainteresowany tematem i moją osobą – że reklama aplikanta nie może używać słowa „Kancelaria”, tak aby nie wprowadzać nikogo w błąd, że mamy do czynienia z radcą prawnym. Ponadto aplikant powinien napisać w reklamie, że jest aplikantem – co też uczyniłem w swojej reklamie. Pozdrawiam Pana serdecznie.

Krzysztof Witkowski
Krzysztof Witkowski
6 lat temu

Szanowny Panie. Nie wchodząc w szczegóły aplikant może tak jak np magister prawa prowadzić działalność i się reklamować, oby reklama nie naruszała godności zawodu. Bardzo mnie cieszy takie zainteresowanie tych „życzliwych mi osób”. Pozdrawiam

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

To teraz ja nic nie rozumiem. Jak to radców lub aplikantów? Tzn., że aplikant może się reklamować? Czy aplikant może prowadzić działalność gospodarczą?

Krzysztof Witkowski
Krzysztof Witkowski
6 lat temu

Ograniczenia w kwestii informacji o usługach radców prawnych lub aplikantów dawno zostały zniesione. Reklama taka nie może jedynie naruszać godności zawodu.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Mam pytanie czy radca prawny – aplikant na pewno może reklamować swoje biuro usług prawnych na kablówce czy portalu ? (wgłębiłbym się w ten temat) bo chyba nie…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526