Ścigany młody kierowca miał 2,5 promila alkoholu! Grozi mu do 5 lat więzienia

Autor: kurier-kolski.pl | 05.03.2018

Policjanci z kolskiej drogówki zatrzymali w piątek nietrzeźwego kierującego. 25-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego przekroczył dozwoloną prędkość o 47 km/h, wyprzedzał inne pojazdy łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego. Zignorował także sygnał mundurowych nakazujący zatrzymanie do kontroli. Okazało się, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

 

W piątek, 2 marca br. około godziny 17.00, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej komendy prowadzili kontrole prędkości w Chodowie na drodze krajowej nr 92. W pewnym momencie zauważyli pojazd marki Alfa Romeo, który jechał z dużą szybkością. Funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość. Okazało się, że miał na liczniku 117 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Nie zważając na przepisy ruchu drogowego, z dużą prędkością wyprzedzał inne pojazdy, ignorując podwójną linię ciągłą. Co więcej, nie zareagował na polecenie policjantów nakazujące zatrzymanie się do kontroli.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali za kierującym alfą i zatrzymali go w miejscowości Czerwonka. Kierowcą brawurowej jazdy, okazał się 25-letni mieszkaniec gminy Krośniewice. W trakcie kontroli policjanci poddali go badaniu na zawartość alkoholu. Urządzenie wskazało, że ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. 25-latek stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym. Natomiast za przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości I niezatrzymania się do kontroli odpowie przed sądem. Może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności, dotkliwa kara finansowa oraz środek karny w postaci zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi w ruchu lądowym nawet na okres 15 lat.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526