Ruszyły roboty ziemne pod budowę nowego skrzydła kolskiego Szpitala [foto]

Autor: kurier-kolski.pl | 14.03.2018

Wczoraj rano rozpoczęto prace ziemne w związku z rozbudową kolskiego Szpitala Powiatowego. Na dotychczasowym skwerze od strony ul. Poniatowskiego powstaje rozległy wykop pod wylanie ławy fundamentowej, na której zostanie wzniesione dodatkowe, nowe skrzydło naszej lecznicy. W trzecim skrzydle znajdzie się nowy blok operacyjny, apteka, Izba Przyjęć i Laboratorium. Koszt inwestycji to 8 mln. zł.

 

-Modernizacja Szpitala poprawi standard świadczonych usług, a także standard pobytu w nim – mówił do radnych miejskich podczas sesji grudniowej sesji Rady Miejskiej w Kole Dyrektor placówki dr nauk med. Cezary Chmielecki – Zakładamy, że Szpital przystosuje się do wymagań Ministerstwa Zdrowia, które zakładają, że na oddziałach mają być sale 1- i 2-osobowe z łazienkami. Za chwilę zaczynamy budowę nowego bloku operacyjnego ze środków pozyskanych ze Starostwa Powiatowego oraz własnych. Chcemy to zakończyć w miesiącu wrześniu 2018 roku.

I choć rozpoczęcie budowy przedłużyło się o 3 miesiące ze względu na procedury związane z wyłączeniem starego gmachu Szpitala spod ochrony Konserwatora Zabytków i wykreślenia go z gminnej Ewidencji Zabytków, to i tak wszystko wskazuje na to, że uda się inwestycję skończyć do końca tego roku.

Jak możemy przeczytać w specyfikacji przetargowej inwestycji:

Rozbudowa obejmuje nowy blok operacyjny zlokalizowany po północno-wschodniej stronie budynku. Przebudowie podlegają północne i wschodnie elewacje istniejącego budynku, częściowo dach, jak również wiatrołap wraz z podjazdem dla karetek i jego obudową. Ponadto konieczna będzie przebudowa układu komunikacyjnego na terenie opracowania dokumentacyjnego: jezdnie, chodniki, parkingi, oraz przebudowa infrastruktury podziemnej – usunięcie kolizji.

W nowo wybudowanym skrzydle planuje się zlokalizować następujące komórki medyczne:
– PARTER:  Izba Przyjęć, Apteka oraz Podstawowa Opieka Zdrowotna, Laboratorium.
– I PIĘTRO: Blok Operacyjny,
– PODDASZE: poziom techniczny na potrzeby Bloku Operacyjnego.

Opracował: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Lena
Lena
6 lat temu

Na szacunek sami sobie pracujemy. Zatem….może warto stanąć przed lustrem i odpowiedzieć sobie na to pytanie
… Powodzenia Luizo

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Luiza

Na pewno zaczną już w tym nowo wybudowanym skrzydle!

Luiza
Luiza
6 lat temu

Niech wpierw zaczną traktować pacjentów z należnym szacunkiem

A
A
6 lat temu

Jeżeli mieliby zacząć remont od środka,to nie byłoby sal operacyjnych i wysłali by do Konina lub Turku ,z tego co mi wiadomo szpital będzie remontowany sukcesywnie oddział po oddziale

Jarek
Jarek
6 lat temu

By lepiej za te pieniądze wyremontowali wnętrza szpitala bo na zewnątrz pięknie ale w środku pacjent cofa się do czasów PRL-u .

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526