Podziękowali na sesji za zorganizowanie Światowego Dnia Zespołu Downa w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 29.03.2018

Bardzo miłym akcentem rozpoczęły się dzisiejsze obrady Rady Miejskiej w Kole. Z-ca Burmistrza Miasta Koła Elżbieta Modrzejewska wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Arturem Szafrańskim podziękowali Monice Kujawskiej za pracę włożoną w przygotowanie kolskich obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa.

 

Przypomnijmy, że aby po raz pierwszy podkreślić obchody Światowego Dnia Zespołu Downa w Kole, na scenie Miejskiego Domu Kultury wystawione zostało niezwykłe widowisko muzyczno-taneczne pt. „Otwórzmy się na… bajkę” . Pomysłodawcą i koordynatorem przedsięwzięcia była Monika Kujawska, organizatorem Stowarzyszenie Malinowa Mamba, a honorowy patronat objął Niepubliczny Tęczowy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kole przy licznym wsparciu współorganizatorów, przyjaciół, ludzi dobrej woli. Widowisko pokazało licznie przybyłym uczestnikom, jak wspaniale młodzież i dzieci pełnosprawne współpracują na scenie z niepełnosprawnymi rówieśnikami. Artyści podzielili role i pięknie odegrali fragmenty bajek. Widownia była oczarowana. Pomysłodawczyni zapewniła, że impreza stanie się wydarzeniem cyklicznym, a cel jaki jej przyświecał, to pokazać, że wszystkie dzieci są takie same.

Wiceburmistrz Elżbieta Modrzejewska wraz z Przewodniczącym Rady Arturem Szafrańskim podziękowali pani Monice za inicjowanie działań mających na celu podnoszenie społecznej świadomości w tematyce Zespołu Downa, uwrażliwianie społeczeństwa na problemy osób dotkniętych tą dysfunkcją. Wyrazili nadzieję, że widowisko będzie miało kolejne odsłony w następnych latach i zadeklarowali chęć objęcia przyszłych wydarzeń patronatem.

Przewodniczący przypomniał dewizę wygłoszoną przez pana Roberta Andre, Honorowego Obywatela Miasta Koła, „to co robisz dla siebie, umiera wraz z Tobą, to co robisz dla innych – jest wieczne” zaznaczając, że jest odpowiednia do określenia działań pani Moniki.

Pani Monika Kujawska nie kryła wzruszenia. Opowiedziała o swojej pracy i działalności. Wypowiedź zakończyła prośbą, by nigdy nie wstydzić się niepełnosprawności i akceptować osoby dotknięte dysfunkcjami, gdyż chcą i mają pełne prawo funkcjonować w relacjach społecznych.

Źródło: UM w Kole

Ogłoszenie płatne

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526