Podłoga w remizie OSP w Kiełczewku jak nowa z funduszu sołeckiego

Autor: kurier-kolski.pl | 18.03.2018

W miejscowości Kiełczewek (Gm. Grzegorzew) na wniosek mieszkańców zrealizowana została ich oddolna inicjatywa. W ramach funduszu sołeckiego w remizie OSP wyremontowano starą, zniszczoną podłogę. Teraz wygląda jak nowa! Mieszkańcy są bardzo zadowoleni z efektów prac, które zostały wykonane zgodnie z wnioskiem ich sołectwa. Koszt prac wyniósł 10.000 zł .

Fundusz sołecki to zagwarantowane w budżecie gminy pieniądze dla sołectw na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców. O wyodrębnieniu funduszu w budżecie decyduje rada gminy podejmując stosowną uchwałę. Natomiast o przeznaczeniu tych środków rozstrzygają już sołectwa. W tym celu zwoływane jest zebranie wiejskie, na którym uchwala się wniosek o przyznanie środków z funduszu. Należy wskazać w nim, co mieszkańcy chcą zrobić za środki funduszu.

Podejmując uchwałę w tej sprawie, warto pamiętać, że ustawa wymaga, aby sołecka inicjatywa mieściła się w katalogu zadań własnych gminy, służyła poprawie warunków życia mieszkańców i była zgodna ze strategią rozwoju gminy.

Prace w remizie OSP w Kiełczewku polegały głównie polegały na:
– cyklinowaniu podłogi drewnianej o powierzchni 200m2 na głębokość około 2mm;
– odnowieniu listew przypodłogowych;
– malowaniu podłogi oraz listew przypodłogowych
– w ramach prac poprawiono również mocowanie podłogi.

Źródło: Urząd Gminy w Grzegorzewie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526