Nielegalny tytoń i papierosy odkryte przez Policję w jednym ze sklepów!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 11.03.2018

5 kilogramów krajanki tytoniowej oraz 3700 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy znaleźli policjanci w samochodzie i w jednym z lokalnych sklepów. 31-letni mieszkaniec Konina, który posiadał nielegalny towar, stanie przed Sądem.

 

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kłodawie postanowili sprawdzić informację dotyczącą składu nielegalnego tytoniu, który miał być przechowywany w jednym z lokalnych sklepów w tym mieście. W rezultacie przeprowadzonego przeszukania znaleźli 5 kg krajanki tytoniowej oraz 3700 sztuk papierosów. Towar ten nie posiadał polskich znaków opłaty akcyzowej. Wstępne szacunki wskazują, że w przypadku wprowadzenia go do obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 7 tysięcy złotych.

W związku z tą sprawą już zatrzymany został 31-letni mieszkaniec Konina, któremu w myśl przepisów Kodeksu Karnego Skarbowego grozi wysoka grzywna oraz pozbawienie wolności do 3 lat.

Źródło: KPP w Kole
Foto: poglądowe

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Prawoo
Prawoo
6 lat temu

pany policjanty z kolskiej jednostki kiedy przestaniecie palić Glupa?????To są płotki. a rekiny?????Fakt Do walki z rekinami trzeba mieć wiedzę. nie być skorumpowanym. i mieć odpowiednie przyrodzenie!!!!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526