Masz pasję, chcesz się rozwijać, sport jest dla Ciebie ważną dziedziną życia? Przyjdź na Drzwi Otwarte do SP nr 2 w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 07.03.2018

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole z Oddziałami Przedszkolnymi i Sportowymi jak co roku ogłasza nabór do oddziałów sportowych o profilu piłki nożnej i korfballu. Dnia 17 marca od godziny 10:00 do 13:00 szkoła organizuje Dzień Otwartych Drzwi, podczas którego odbędzie się trening pokazowy (godz. 11:00), a także spotkanie dotyczące naborów na rok 2018/2019 dla uczniów klas IV i VII szkoły podstawowej o profilu piłki nożnej i korfballu. Klasy sportowe w SP 2 Koło funkcjonują od 5 lat na różnych poziomach. W szkole aktualnie uczy się i trenuje 85 -ciu sportowców w czterech oddziałach na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Od roku szkolnego 2017/18 funkcjonuje oddział sportowy o profilu korfballu. Jest to jedyny taki oddział w Polsce.

 

Zadaliśmy kilka pytań trenerom, a jednocześnie wychowawcom klas.

– Jakie są cele klas sportowych w Waszej szkole?

Cele główne klas sportowych to pogodzenie nauki i wychowania ze sportem. Jako trenerzy, nauczyciele i wychowawcy kładziemy duży nacisk na naukę naszych podopiecznych. Uczniowie naszych klas co roku w licznym gronie odbierają nagrody, wyróżnienia i stypendia. Po pierwsze  naszym zadaniem jako wychowawców jest przygotowanie tych młodych ludzi do samodzielnego podejmowania decyzji, odwagi życiowej, kreatywnego myślenia nie tylko na boisku ale przede wszystkim poza nim. Po drugie jako trenerzy zapewniamy tym młodym osobą możliwość rozwoju sportowego na jak najwyższym poziomie.

– Co możecie zaoferować jako oddziały sportowe?

Zaczynamy od spraw organizacyjnych. Każdy z naszych uczniów otrzymuje kompletny sprzęt treningowy w postaci: dresu treningowego, dresu wyjściowego, torby oraz dwóch kompletów strojów, ortalionów i kurtek. Propagując sport i chcąc zmotywować młodych ludzi organizujemy wyjazdy na mecze Reprezentacji Polski i klubów Ekstraklasy. Jednak najważniejszą rzeczą jest to, że prowadzimy profesjonalne szkolenie oparte na odpowiednio przygotowanym dla tych zawodników programie. Jako szkoła organizujemy wyjazdy na turnieje ogólnopolskie i międzynarodowe, a także obozy sportowe. Oddział sportowy o profilu korfballu, za który w naszej szkole odpowiedzialny jest Trener Młodzieżowej Reprezentacji Polski daje możliwość szkolenia na jak najwyższym poziomie w Polsce.

– Kto może zostać uczniem oddziałów sportowych?

Każda osoba dla której sport jest ważną częścią życia, kto chce się rozwijać, spełniać marzenia i przeżyć super przygodę razem z nami. Aby zasilić nasze szeregi nie trzeba być zawodnikiem jakiegokolwiek klubu.

– Jakimi sukcesami sportowymi mogą pochwalić się oddziały sportowe?

Najważniejszym naszym sukcesem oprócz licznie wygrywanych turniejów i meczów jest to, iż nasi absolwenci opuszczając mury szkoły są przygotowani życiowo i chętnie wracają wspomnieniami do lat spędzonych razem. Jednym z sukcesów oddziałów sportowych, a dla wielu z uczniów najważniejszym jest możliwość gry w piłkę nożną, korfball na jak najwyższym poziomie. Nasi piłkarze co rocznie wzbudzają zainteresowanie takich klubów jak: Widzew Łódź, Warta Poznań, SMS Włocławek, SMS Łódź, GKS Bełchatów, GKS Katowice, Miedź Legnica, Ruch Chorzów, Arka Gdynia i Pogoń Szczecin. Siedmiu z naszych wychowanków reprezentuje barwy powyższych klubów. Nasi zawodnicy na co dzień w dużym gronie reprezentują klub MKS ,,Olimpia’’ Koło na poziomie ligi wojewódzkiej Trampkarzy i Juniorów. Funkcjonowanie oddziałów sportowych w znacznym stopniu przyczyniło się do tego, że klub MKS ,, Olimpia’’ Koło posiada dwie drużyny młodzieżowe na poziomie I Ligi Wojewódzkiej. W drużynie Juniora Młodszego z kadry 24 – osobowej, 23 zawodników to obecni uczniowie i absolwenci oddziałów sportowych. W Trampkarzu starszym z kadry 19 – osobowej 15 zawodników to obecni uczniowie oddziałów sortowych.  Natomiast ośmiu z naszych zawodników zasila obecnie pierwszą drużynę MKS ,, Olimpia’’ Koło.  Zawodnicy trenujący korfball występują na co dzień w klubie Maratończyk Koło i walczą w rozgrywkach o  Puchar Polski i Mistrzostwo Polski  w kategorii juniorów młodszych z drużynami z całego kraju. Mają również możliwość uczestnictwa w Turniejach Międzynarodowych w Holandii i Słowacji, a absolwenci szkoły reprezentowali Polskę m. in na World Games czy Mistrzostwach Świata w Chinach.

– Kto odpowiada za szkolenie w oddziałach sportowych w SP 2 w Kole?

Z oddziałami sportowymi pracuje aktualnie trzech wykwalifikowanych trenerów, dwóch piłki nożnej i jeden korfballu:

Piotr Krzyżanowski – dyplom UEFA A, dyplom Coerver Coaching assistant, Coerver Coaching Football Coach, Trener w wydziale szkolenia młodzieżowego w OZPN Konin, Staże Trenerskie: Lech Poznań, Piast Gliwice, GKS Bełchatów, Pogoń Szczecin, Sokół Kleczew, Reprezentacja Polski U-18.

Łukasz Sikorski – dyplom UEFA B, dyplom Coerver Coaching assistant, Coerver Coaching Football Coach, Staże Trenerskie: Lech Poznań, Piast Gliwice, GKS Bełchatów, Pogoń Szczecin, Reprezentacja Polski U-18.

Waldemar Pietrzak – dyplom Trenera A , Trener Młodzieżowych Reprezentacji Polski (U-19 i U-21 w korfballu), Trener Edukator Polskiego Związku Korfballu.

Źródło: SP2 w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526