Królewskie Koło coraz bardziej popularne

Autor: kurier-kolski.pl | 27.03.2018

II Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich o Królewskie Koło już za nami. Ta wspaniała impreza taneczna, miejmy nadzieję, na stałe wpisze się w kalendarz lokalnych imprez. Tegoroczna edycja, za sprawą popularyzacji tańców polskich, wpisała się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polską niepodległości. W wydarzeniu wzięli udział, m.in.: Poseł na Sejm Leszek Galemba, Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek, Wiceburmistrz Miasta Koła Elżbieta Modrzejewska czy Przewodniczący RM w Kole Artur Szafrański.

 

Taneczne przedsięwzięcie miało na celu popularyzację tańców polskich, ochronę dziedzictwa narodowego, poszerzanie pasji i zainteresowań wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz integrację środowisk tanecznych i wymianę doświadczeń. Takie było dążenie organizatorów, a byli nimi: Miejski Dom Kultury w Kole, Urząd Miejski w Kole oraz Starostwo Powiatowe w Kole, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole, Zespół Pieśni i Tańca Koło, Wielkopolski Klub Tańców Polskich przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu i CIOFF Sekcja Polska. Na hali MOSiR-u widzowie mogli podziwiać pary taneczne w krakowiaku, kujawiaku, polce, mazurze i oberku. Przez dwa dni zmagań zaprezentowało się ponad 60 par tancerzy klas A, B i C z 18 polskich zespołów pieśni i tańca.

Ogłoszenie płatne

Drugiego dnia widzowie podziwiali 4 kara mazurowe, czyli zespoły czteroparowe. Artystów oceniali sędziowie certyfikowani przez PS CIOFF. Otwierający imprezę przedstawiciele lokalnych samorządów podkreślali dumę z organizacji w naszym mieście tak prestiżowego konkursu. Komisarz Regionu Wielkopolskiego Komisji ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CiOFF Paweł Tomczyk przyznał, że zainteresowanie imprezą wzrasta, II edycja podwoiła liczbę uczestników I edycji. Zmagania zakończyło uroczyste wręczenie nagród.

Dodatkowymi atrakcjami dwudniowych spotkań były pokazy umiejętności Zespołu Tanecznego FRISKA, warsztatu rzeźbiarskiego Piotra Staszaka, ceramicznego Arkadiusza Gołębowskiego, warsztaty tańców wielkopolskich oraz sztuki pantomimy. Za rok, miejmy nadzieję, kolejna edycja rywalizacji o „Królewskie Koło”.

Źródło: UM w Kole

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526