Dziś nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Kole w sprawie wygaszenia mandatu radnemu Marcinowi Janiakowi

Autor: kurier-kolski.pl | 13.03.2018

Historia (K)ołem się toczy? Po niedawnym wygaszeniu przez Wojewodę Wielkopolskiego mandatu radnej Alicji Wapińskiej (trwa proces odwołania się), podobny los może spotkać jej kolegę z Rady Miejskiej w Kole, Marcina Janiaka. Wojewoda przesłał do Rady pismo z  wezwaniem, w którym nakazuje radnym wygaszenie mu mandatu. Janiak złożył na ostatniej sesji pisemną rezygnację z funkcji Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Zastąpił go  Sebastian Kuty. Co na to wszystko sam radny, który został posądzony o prowadzenie działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia Gminy Miejskiej Koło? W rozmowie z nami twierdzi, że nie poczuwa się do „winy”, gdyż Wojewoda już raz wcześniej rozpatrywał jego przypadek i nie dopatrzył się nieprawidłowości, które wynikały z donosu. Jutro o g.15:00 w kolskim Ratuszu zbiorą się radni w tej sprawie. Ma być obecny także Marcin Janiak. Zachęcamy do obejrzenia  retransmisji obrad na naszym portalu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Gość
Gość
6 lat temu

Jak żyć Panie Marcinie , ja tez jestem bez pracy , moge liczyc na pomoc ?

kolak34
kolak34
6 lat temu

Miał wietrzyć ratusz a proszę… wg wojewody korzystał jako radny z majątku miasta, a gdzie pracowała jego żona w czasie kadencji Maciaszka?? Może niech odpowie, gdzie zaczęła pracować lub odbywać staż???? czy nie było to czasem w spółce podległej miastu???

Ciekawski
Ciekawski
6 lat temu

Niech nie będzie taki święty. Prawo obowiązuje wszystkich nawet radnych. Burmistrza zawiesili za nic i nadal nie rozpatrują tej sprawy.
Czekamy co dalej?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526