Czy miasto Koło będzie musiało zapłacić ok.10 mln.zł kar? Gorąca dyskusja na sesji Rady o przebudowie Oczyszczalni [wideo]

Autor: kurier-kolski.pl | 09.03.2018

Jednym z ciekawszych punktów ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kole była wprowadzona pod obrady radnych uchwała w sprawie Wieloletniego Planu Modernizacji Urządzeń Kanalizacyjnych i Wodociągowych. Sprawa ta powraca na sesję kolejny raz, bo radni wcześniej nie akceptowali tego planu, jednak okazało się, że gdy nie dojdzie do jego przegłosowania do końca marca, to niejako z automatu zaproponowany plan wszedłby mocą przepisów prawa w życie i zacząłby obowiązywać bez ich akceptacji. Stąd cała sprawa odżyła i – jak zwykle – doszło do gorącej polemiki, szczególnie pomiędzy radnym Michałem Piaseckim, byłym pracownikiem spółki miejskiej MZWiK, a jej obecnym Prezesem Krzysztofem Sobczakiem. Piasecki ostro stawiał sprawę i żądał zdjęcia z listy inwestycji modernizacji Oczyszczalni, co jego zdaniem jest niepotrzebne, a nawet szkodliwe. Stwierdził nawet, że wcześniejsza decyzja radnych o przystąpieniu do tej inwestycji była błędna i wpłynie na duże podwyżki cen wody i ścieków. Polemizował z nim Prezes MZWiK, który stwierdził, że inwestycja jest rozpoczęta i rezygnacja z niej spowoduje konieczność wypłacenia ok. 10 mln. zł kar umownych. Jak to się skończyło? Zachęcamy do obejrzenia nagrania wideo z tej dyskusji w oknie powyżej.

 

W głosowaniu większość, bo 12 radnych poparło wniosek radnego Michała Piaseckiego (na zdjęciu pod spodem) by wykreślić z planu wieloletniego inwestycję modernizacji Oczyszczalni Ścieków w Kole. Potem niemal jednogłośnie przyjęto całą uchwałę, ale już bez tego zadania.

Przy tym doszło do ustalenia pomiędzy radnymi a Wiceburmistrz Elżbietą Modrzejewską, że sporna sprawa modernizacji Oczyszczalni będzie tematem spotkania z udziałem Prezesa Sobczaka, na którym temat będzie ponownie przeanalizowany, zostaną pokazane radnym dokumenty, dokumentacja techniczna, i zasięgnięta będzie opinia ekspertów. Jeśli radni uznają za stosowne, to sprawa ponownie wróci pod obrady Rady.

Opracowanie: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
34 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Czesiek
Czesiek
6 lat temu

To miasto i społeczeństwo w Kole mnie załamuje brak logiki myślenia totalna olewka na co idą pieniądze publiczne i kto będzie płacił za te wszystkie decyzje finansowe . Tragedia!!!!

Yeti
Yeti
6 lat temu

To zaplecze intelektualne stwierdzam że podstawowej szkoły niema . To tak samo jak wybitny menager miał być magister a tu klopsik .

Unkas
Unkas
6 lat temu

Jakie kary klakier przeczytaj umowę barani łbie a palant to cię robił . Pozwolenia na budowę brak nawet projektowanie jest w trakcie . Więc weź młotek i tak zdrowo w łeb

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

@Mleczarz Probst
Ty baranie obiecywałeś podpisywać się klakier i co ?
jak- główka za ciasna ?

Ziuta
Ziuta
6 lat temu

@nkas wedlug ciebie wszystko dobrze dziala I ten bez czupryny dobrze robi .Zrozum przez palanta miasto bedzie musialo zaplacic 10 mlm kary.Z Miasta Kolo wyjechalo mnostwo ludzi do innych miast w kraju I poza krajem wiec dlaczego z innych miast nie moga pracowac w Kole.?

Unkas
Unkas
6 lat temu

Pan Radny ma rację po co budować nową oczyszczalnię skoro stara doskonale oczyszcza po co brać kredyty które mieszkańcy będą musieli spłacać w cenach ścieków pan prezes niech u siebie w Turku buduję nową oczyszczalnię a nie zadłurza nasze miasto na kilkadziesiąt milionów . Panie Michale wielki szacunek dla pana pozdrawiam.

Natalia
Natalia
6 lat temu

@mleczorz zmien leki !

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Dyskusja z klakierami robi się coraz ciekawsza 🙂 te ich głupiutkie odzywki..

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

@Mleczarz
Oj komuszku …

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Ja pamietam jak mówiła o FANCLUBIE 🙂

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
6 lat temu

To jest właśnie elektorat Stasia Maciaszka. Jak to kiedyś trafnie określiła radna Tamborska – zaplecze intelektualne Maciaszka

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Właśnie chciałem się wypowiedzieć w podobnym tonie, ale Pan Janusz Kupczak był szybszy.
Pozdrawiam.

Janusz Kupczak
Janusz Kupczak
6 lat temu

Po owocach ich poznamy i pustych portfelach .
Z tych co się tak wymądrzają nie rozróżniają wodociągów od oczyszczalni ścieków.

Natalia
Natalia
6 lat temu

@Zzz
Nie na znaczenia czy ktos jest z Turku czy z Uniejowa wazne sa intencje.
„Po owocach ich poznamy”

Ja
Ja
6 lat temu

@hanibal z tego co napisales wynika ze Rada chciala dotacje czyli duza kase i nic nie robic zadnych inwestycji to nalezy zglosic do CBA.

Ja
Ja
6 lat temu

@hanibal my mieszkancy chcemy miec lepsza wode a radny Piasecki mowi nam nie .Zastanawiam sie czyje polecenia on wykonuje I dlaczego?

Ja
Ja
6 lat temu

@Mleczorz niech zona ci pokaze

hanibal
hanibal
6 lat temu

A kto mu kazał robić przetargi i podpisywać jakieś umowy na wykonawstwo? Rada zgodziła się tylko na złożenie wniosku o dotację na zadanie!!!

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Najpierw moja droga pokaż mi tą umowę, potem będziemy rozmawiać o ewentualnych karach…

czyt
czyt
6 lat temu

@zaniepokojona w pełni podzielam zdanie i obawy, kamień jest niesamowity, nowe krany po pół roku stają się nieszczelne, a kto wie pod iloma względami jeszcze woda jest gorszej jakości, ale co tam, wielki szum o odprawy pracownicze, a 10 mln kar umownych to pestka? Wodę też pijmy z kamieniem, ważne że o radnym głośno.

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
6 lat temu

Czas na zmiany. Jedną zmianę zrobiły już organa ścigania. Kolejne za chwile

Maja. G
Maja. G
6 lat temu

Do Zzz. Rzady wasze juz byly prawda? przez tyle lat i nadal sa w radzie. Wiec jesli ty lub z twojej rodziny ktos wyjedzie do innego miasta to nie powinien dostac pracy? Zal mi was bo tyle lat juz płaczecie i dodam, ze burmistrz nadal bedzie ten sa. Oby do wyborów bo czas na zmiany w radzie.

Gosc
Gosc
6 lat temu

Wielki czas na zmiane rady, zbyt czesto juz slysze ze mieszkancy nie moga sie doczekac wyborów. Jak dobrze, że burmistrz wprowadzil sesje na zywo bo nikt by nie uwierzyl , że taki cyrk mamy za darmo. Brawo burmistrzu miasto czeka na powrot.

Zzz
Zzz
6 lat temu

Czas na rzàdy mieszkañców Kola! Nie Wólki Czepowej,Turku,Poddebic czy cholera wie kogo jeszcze obcego !

Ja
Ja
6 lat temu

Czas na zmiane radnych !

Obudź się Koło
Obudź się Koło
6 lat temu

Czas na zmianę prezesa

gosc
gosc
6 lat temu

Pilnik wtedy robili maciaszkowi na złość a teraz wine zwala na niego, normalka.

Pilnik
Pilnik
6 lat temu

Temat ten juz poruszał Burmistrz Maciaszek ale był zbyty przez radę, a teraz wielkie lola Boga robią. Konsekwencja gdzie, sie pytam?

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
6 lat temu

W takich sytuacjach majątek zdąży być przepisany na żonę córkę syna jak to w Polsce

Luiza
Luiza
6 lat temu

Pamiętaj Hanibal że ten prezes pomimo że z Turku odpowiada całym swoim majątkiem za swoje ewentualne błędne decyzje. Trzeba trochę wierzyć ludziom.

hanibal
hanibal
6 lat temu

Wygląda na to, że prezes robi sobie wielką inwestycję wbrew stanowisku Rady Miasta czyli mieszkańców. Podpisał umowę która była nieznane właścicielowi- Burmistrzowi.
Burmistrz jest z Poddębic, prezes jest z Turku a my się obudzimy z ręką w nocniku.

zaniepokojona
zaniepokojona
6 lat temu

Wyjaśnijcie mi jedno, dlaczego woda coraz gorsza i ma coraz więcej kamienia???Miasto od dawna nie remontuje i teraz my mieszkańcy mamy ponosić koszta?Nie. Coraz więcej bakterii a jakie stanowisko pełnił pan Piasecki w wodociągach? Specjalisty? Oczyszclnie m to do siebie, że mają pewną moc przerobową..Zaleją nas w końcu nieczystości…I kto poniesie winę?Firma, ale nie radni

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

No ciekawe

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526