Ciekawa inicjatywa nowo powstałego stowarzyszenia z Grzegorzewa

Autor: kurier-kolski.pl | 11.03.2018

W Grzegorzewie odbyła się inauguracja projektu młodzieżowego prowadzonego przez nowo powstałe Stowarzyszenie NonStop, w ramach regionalnego konkursu grantowego programu „Równać Szanse” pt. „Projekt JA, czyli grzegorzewskie metamorfozy”. Projekt jest finansowany z pieniędzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, a zakłada zewnętrzną i wewnętrzną przemianę młodych ludzi z Gminy Grzegorzew uzyskaną dzięki własnym działaniom, ciężkiej pracy oraz  ich entuzjazmowi i energii. To już trzeci ciekawy projekt młodzieżowy w ostatnim czasie realizowany w Gminie Grzegorzew.

 

Celem jest rozwój samoświadomości, metamyślenia, sprawdzenie mocnych i słabych stron oraz wzrost pewności. Osią projektu są tak często oglądane przez młodzież w telewizji metamorfozy. Wielu z nas marzy o uczestnictwie w takim show, gdzie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki człowiek zostawia za sobą stare ja i staje się piękniejszy, pewniejszy siebie, szczęśliwszy. Celem projektu jest metamorfoza zewnętrzna i wewnętrzna młodych, ale nie przy pomocy magii, tylko na drodze działań warsztatowych, zadań zwiększających samoświadomość i pewność siebie, gier w przestrzeni publicznej, działań własnych i spotkań z wieloma ludźmi.

Metamorfoza zewnętrzna obejmie przemianę ciała poprzez sport i zdrowe odżywianie. Nie będzie pizzy, ale zdrowe koktajle i naleśniki. Młodzież dowie się jak zdrowie fizyczne i odżywianie przekłada się na zdrowie psychiczne i będzie mogła wypróbować to w działaniu.

Metamorfoza wewnętrzna to praca nad celem z jakim przyjdą do projektu, podniesienie umiejętności skutecznej komunikacji werbalnej i niewerbalnej warsztatowo i w wielu działaniach, sprawdzenie mocnych i słabych stron i nabycie pewności siebie poprzez warsztaty, liczne gry i wyzwania. Młodzi dowiedzą się, co strojem makijażem i fryzurą komunikują światu i jak nad tym pracować, aby wizerunek stał się ich sprzymierzeńcem. Finał projektu to wybieg stare zdjęcie , rozdarcie zasłony i na czerwony dywan wychodzi nowy człowiek. Jest to rodzaj rytuału, po którym już jako silny młody człowiek świadomie zmierza do wybranego portu.

Projekt jest nastawiony głównie na samopoznanie, zrozumienie swoich mocnych i słabych stron poprzez warsztaty psychologiczne, różne ćwiczenia, gry, zadania i wyzwania prowadzące do pokonywania kolejnych barier po których zawsze będzie następowało omówienie. Młodzi będą również sprawdzać swoją silną wolę trenując i spisując zjadane zdrowe produkty działając w imię zasady w zdrowym ciele zdrowy duch! Zdrowsi, bardziej świadomi i silniejsi wewnętrznie staną się swoimi największymi sprzymierzeńcami Efektem jest nowy młody człowiek świadomy siebie i działania tłumu, wie jak zmienić marzenia w cel i ma siłę, aby tego dokonać.

Źródło: UG Grzegorzew

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Torent
Torent
6 lat temu

Balcerowicz i Ringier Axel Springer byliby zadowoleni.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526