141 osób uczestniczyło w biegu Tropem Wilczym w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 07.03.2018

W niedzielę 4 marca br. o g. 12:00 na Stadionie MOSiR w Kole po raz drugi w naszym mieście wystartował Bieg Tropem Wilczym. Ideą biegu było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia an­tykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.  W całej  Polsce to już 6. edycja tego wydarzenia. W tym roku w cyklu tych biegów udział wzięło ponad  320 miast i wystartowało około 70.000 tys. zawodników, w tym  141  osób pobiegło  w Kole.

 

Organizatorami  biegu byli Fundacja Wolność i Demokracja, Urząd Miejski w Kole, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w  Kole i Stowarzyszenie „Kolscy Patrioci”. Współorganizatorami Ochotnicza Straż Pożarna w Kole nad Wartą, PCK Zarząd Rejonowy w Kole, 4 Drużyna Starszoharcerska przy Szkole Podstawowej w Łubiance i Stowarzyszenie Abstynentów „Przyszłość”  w Kole.

W tym roku w naszym mieście odbyły się biegi na dwóch dystansach. Bieg na dystansie 1963 m  symbolizujący datę śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Był to dystans rodzinny, dla osób bez specjalnego przy­gotowania biegowego. Dodatkowo rozegrano bieg na dystansie 5 km.

Każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy z koszulką, na której widniał portret Łukasza Cieplińskiego – bohatera biegu w Kole, i pamiątkowy medal. Po biegu organizatorzy zapewnili ciepłą herbatę i kiełbasę, którą można było upiec na przygotowanym ognisku.

Cała impreza przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, nawet pogoda sprzyjała organizatorom. Najmłodszym startującym zawodnikiem był Julian Piórkowski, natomiast najstarszą zawodniczką – pani Ewa Stasiak.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową na poszczególnych dystansach:

 

1963 metry kategoria: kobiety

I miejsce: Dominika Walczak

II miejsce: Izabela Koralewska

III miejsce: Daria Nitecka

 

1963 metry kategoria: mężczyźni

I miejsce: Dominik Torzewski

II miejsce: Kacper Kubicki

III miejsce: Dariusz Kubiak

 

 

5 km  kategoria: kobiety

I miejsce: Michalina Walczak-Pecyna

II miejsce: Justyna Wałowska

III miejsce: Daria Wieczorek

 

5 km kategoria: mężczyźni

I miejsce: Przemysław Majda

II miejsce: Krzysztof Sawicki

III miejsce: Dominik Urbaniak

 

Pełne wyniki na stronie MOSiR w zakładce Tropem Wilczym.

Źródło: MOSiR Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526