„Wartaki” na warsztatach artystycznych

Autor: kurier-kolski.pl | 21.02.2018

W dniach 12-17 lutego 2018 r. X pokolenie Wartaków przebywało na warsztatach artystycznych w Mikorzynie, w trakcie których doskonaliło swój warsztat wokalno-instrumentalny oraz opracowywało nowy materiał.

 

Pierwszy dzień upłynął na zakwaterowaniu, spacerach, rozłożeniu sprzętu w świetlicy i pierwszych próbach. Kolejne dni to wytężona praca w świetlicy nad opracowaniem i utrwalaniem nowych piosenek. Nie obyło się również bez zabaw i atrakcji. Środowy wieczór upłynął pod hasłem „Milionerzy” – grę z harcerskimi pytaniami przygotował Janek Dziedziczak i Patryk Miłoś – a głównym prowadzącym – wcielając się w postać Huberta Urbańskiego – był Janek Dziedziczak. Mądre, kształcące, choć czasami śmieszne pytania były wspaniałą lekcją historii harcerstwa i zespołu WARTAKI. W tej próbie najlepszymi okazali się: Joanna Matysiak i Jakub Bogacki odpowiadając na 9 pytań z rzędu. Szczególną nagrodą jest dla nich sprawność „Znawca obrzędów i zwyczajów drużyny”, której symbolem jest liść akacji na tle ogniska. Gośćmi specjalnymi były Wartaki z poprzednich pokoleń – Gosia Jęcka, Igor Chruścielski i Filip Prószyński.

Czwartkowe popołudnie w Mikorzynie rozpoczęliśmy od gier i zabaw przygotowanych przez dh pwd. Karinę Grochowską i dh pwd. Aleksandrę Jankowską, które odwiedziły nas specjalnie by się z nami wspólnie pobawić… były statki z bananami, pif paf, budowlane konstrukcje ludzkie a nawet „pingwin bez gaci”. Dzięki uprzejmości hotelu Mikorzyn mieliśmy przyjemność, mimo mrozu, rozpalić ognisko i skonsumować kiełbaski, oczywiście śpiewając harcerskie piosenki, mimo, że druhowi Jackowi odpadały palce. W trakcie ogniska tradycyjnym obrzędem przywitaliśmy wszystkim uczestników klapsem gitarowym oraz „papką” obozową przygotowaną przez dh Karinę, dh Aleksandrę, dh Edytę i dh Jacka… a zakończyliśmy smakowitą kolacją. Czwartkowy wieczór gier i zabaw młodzież zorganizowała dla siebie  zabawę dla reszty… Były układanki liter, zgadywanki postaci, kalambury i bieganina po słowach: „nigdy nie…” – odpowiedzi zaskakujące a ubaw po pachy.

Warsztaty artystyczne w Mikorzynie podsumowaliśmy koncertem dla rodziców i pracowników hotelu Mikorzyn 16 lutego o godz. 20.00. Zaczęliśmy po harcersku i bardzo specjalnie – złożeniem przyrzeczenia harcerskiego przez dh Edytę Adamczyk. Dalsza część to koncert X pokolenia złożony z piosenek, które m.in udało się przygotować w ciągu tych pięciodniowych warsztatów. Niespodzianką była piosenka „Mewy” zaśpiewana przez Asię Matysiak grającej w tym utworze na ukulele. Koncertu wysłuchali pracownicy hotelu oraz wielu rodziców, którzy specjalnie na ten koncert zaszczycili nas swoją obecnością, a co nam, występującym, sprawiło wielką przyjemność.

Źródło: Manufaktura Piosenki Harcerskiej „Wartaki”

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526