W trosce o bezpieczne ferie dzieci

Autor: kurier-kolski.pl | 07.02.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole, mając na uwadze zbliżające się ferie zimowe prowadzą spotkania z uczniami w szkołach, świetlicach i przedszkolach. Dotyczą one m.in. szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w kontekście zbliżających się ferii a także odpowiedzialności karnej nieletnich i cyberprzestępczości. Kolscy funkcjonariusze odwiedzili szkoły w Kole, Barłogach, Budkach Nowych, Osieku Małym, Wólce Czepowej, Babiaku i Bogusławicach.

 

Starsi uczniowie wysłuchali prelekcji na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. Został im przybliżony katalog najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych. Spotkania  były również okazją, aby omówić zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Policjanci pokazali uczniom zarówno korzyści, jak i zagrożenia płynące korzystania z „sieci”. Przestrzegali również młodzież przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów karalnych za pomocą środków przekazu.

Nie zabrakło również tematów związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem w związku ze zbliżającymi się feriami, bezpieczeństwem na drodze  oraz zagrożeniami wynikającymi z wchodzeniem na tafle zamarzniętych zbiorników wodnych. Młodsi uczestnicy spotkań dowiedzieli się od policjantów, jak powinny wyglądać zabawy na śniegu czy lodowisku. Przypomniano dzieciom, że do zjeżdżania na sankach i ślizgania się po lodzie, trzeba wybierać miejsca tylko do tego wyznaczone, znajdujące się daleko od ulic, stawów czy rzek. Przestrzegano maluchów przed wchodzeniem i ślizganiem się po zamarzniętych zbiornikach wodnych. Mundurowi przypomnieli także jak należy zachowywać się, gdy dzieci pozostają same w domu. W kontekście niebezpieczeństw, z jakimi mogą się zetknąć, przypomniano ważne numery alarmowe.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Prawoo
Prawoo
6 lat temu

Czy dzieci dowiedziały się również jak powinien służyć funkcjonariusz żeby nie zniewazac munduru???

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526