Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem – możesz uzyskać bezpłatne porady!

Autor: kurier-kolski.pl | 21.02.2018

W jednostkach Policji, Sądach i Prokuraturach odbywają się dyżury przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości w związku z akcją Ministerstwa Sprawiedliwości „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Osoby poszkodowane, które ucierpiały w wyniku przestępstwa, mogą uzyskać bezpłatną pomoc i informacje na temat przysługujących im uprawnień. W tym roku akcja trwa od dnia 19 do 25 lutego. Osoby pokrzywdzone mogą uzyskać informacje od policjantów oraz prokuratorów także w Kole i innych miejscowościach powiatu kolskiego.

 

Ochrona praw ofiar przestępstw i pomoc pokrzywdzonym to ważne zadanie policjantów jako tych, którzy bardzo często pierwsi mają kontakt z pokrzywdzonymi. Celem prowadzonych działań jest informowanie społeczeństwa o uprawnieniach, jakie przysługują osobom pokrzywdzonym, a także o podmiotach, które mogą im udzielić pomocy i wsparcia. Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania w całym kraju udzielać będą bezpłatnych informacji o przysługujących pokrzywdzonym uprawnieniach.

Gospodarzem inicjatywy „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuratorami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi.

W ramach organizowanego „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” w dniach od 19 do 25 lutego 2018 roku dyżurujący policjanci udzielają porad i informacji osobom pokrzywdzonym przestępstwem, które wyrażą chęć skorzystania z tego rodzaju pomocy. Funkcjonariusze odpowiedzą na pytania z zakresu uprawnień przysługujących osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub skierują do właściwej instytucji albo organizacji pozarządowej mogącej udzielić pomocy.

Na terenie powiatu kolskiego funkcjonariusze Policji pełnią dyżur od poniedziałku do piątku (19-23 luty) w godzinach 9:00 – 14:00 oraz w sobotę i niedzielę (24-25 luty) w godzinach 9:00-12:00 w Komendzie Powiatowej Policji w Kole przy ul. Sienkiewicza 14 oraz w jednostkach terenowych, tj. Komisariacie Policji w Kłodawie przy ul. Tuwima 15, Posterunku Policji w Dąbiu przy ul. Łęczyckiej 62, Posterunku Policji w Babiaku przy ul. Poznańskiej 5a.

Dyżur w tych dniach, tj. 19-25 lutego, w godz. 8.00-15.00, pełni także Prokuratura Rejonowa w Kole przy ul. Sienkiewicza 21/23 (budynek Starostwa Powiatowego).

Źródło: KPP w Kole oraz Prokuratura Okręgowa w Koninie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526