Radni Gminy Grzegorzew w terenie [foto]

Autor: kurier-kolski.pl | 13.02.2018

8 lutego 2018 r. Radni Gminy Grzegorzew spotkali się na wspólnym posiedzeniu komisji, w czasie którego wizytowali niedawno zrealizowane inwestycje gminne oraz trwającą budowę środowiskowej hali sportowej w Grzegorzewie. Razem z radnymi w wizytacji wzięła udział Wójt Bożena Dominiak.

 

Przegląd wykonanych zadań rozpoczął się od wizyty w wyremontowanych pomieszczeniach Ośrodka Zdrowia. Z radnymi spotkał się Kierownik NZOZ MEDICUS  w Grzegorzewie Andrzej Seta oraz personel medyczny ośrodka zdrowia. Na remont samorząd grzegorzewski wydał z budżetu gminy 306.512,35 zł,  ale efekt wykonanych prac jest zauważalny, a co najważniejsze odczuwalny i pozytywnie oceniany przez pacjentów – mieszkańców gminy, co podkreślił Kierownik Ośrodka. Warunki opieki medycznej dla mieszkańców gminy zdecydowanie się poprawiły.

Następnie Radni udali się na teren budowy środowiskowej hali sportowej. Po terenie budowy oprowadził  radnych przedstawiciel wykonawcy Marcin Szurgot, który przedstawił radnym wykonane oraz będące w trakcie realizacji  roboty, jak również plan prac na najbliższych czas. Postęp robót zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Zamontowana została stolarka okienna i drzwiowa oraz instalacje: elektryczna i teletechniczna. Hala i pomieszczenia socjalne zostały już wytynkowane. Trwa wylewanie posadzek. Kładzione są płytki ścienne w pomieszczeniach socjalnych. Prace realizowane są zgodnie z harmonogramem, a zaawansowanie robót i tempo budowy wskazuje, że obiekt zostanie oddany do użytku zgodnie z podpisana umową, czyli do końca czerwca 2018 roku.

Będąc na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzegorzewie Radni Rady Gminy mieli okazję zobaczyć zmodernizowaną  kotłownię szkoły. Nowa kotłownia pracuje od października 2017 r. Kosztowała ona grzegorzewski samorząd 635.149,18 zł. Jest to w pełni zautomatyzowana kotłownia na pellet. Sposób działania urządzeń kotłowni przedstawił Radnym Dyrektor Szkoły Józef Sochacki. Jak Radni mogli naocznie się przekonać jest to w pełni automatyczny system, wymaga tylko sprawowania nadzoru.  Kotłownia robi duże wrażenie, pracuje bez zakłóceń, a – co na najważniejsze – w szkole jest ciepło. Ogrzewanie na pellet zdało egzamin. – Jesteśmy przykładem dla innych zastosowania nowoczesnych technologii chroniących środowisko – powiedziała na podsumowanie Wójt Gminy Grzegorzew Bożena Dominiak.

Źródło: UG Grzegorzew

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526