Przy MKS „Olimpia Koło” powstanie „Akademia Mała Olimpia”

Autor: kurier-kolski.pl | 06.02.2018

W piątek 2 lutego w budynku klubowym MKS Olimpii Koło przy ul. Sportowej odbyło się spotkanie organizacyjne, które miało na celu przedstawienie osobom zainteresowanym, a przede wszystkim rodzicom dzieci trenujących w kolskim klubie piłkarskim, formy powołania „Akademii Mała Olimpia”.

 

Prezentacja, jak i wspólna dyskusja, spotkały się z dużą aprobatą ze strony rodziców. Projekt powołania Akademii poparty jednogłośnie przez Zarząd Klubu przyczyni się na pewno do lepszego szkolenia dzieci. Akademia Mała Olimpia zakłada szkolenie dzieci w wieku 4-12 lat i nie będzie to odrębny klub, jedynie wewnętrzna inicjatywa i projekt kilku trenerów pracującym w Olimpii Koło.

-Projekt ten zakłada zwiększenie ilości jednostek treningowych, zmniejszenie grup poprzez dobór względem umiejętności, organizację obozów sportowych czy też cyklicznych turniejów Mała Olimpia Cup. Nie tworzymy czegoś nowego, bazujemy na tym co wypracowaliśmy przez ostatnie lata w grupach naborowych, chcemy jedynie rozwijać się. Treningi odbywać się będą według przygotowanego miesięcznego planu szkolenia dobranego pod względem szkoleniowym dla każdej grupy – powiedział powołany przez Zarząd do tego projektu jako trener koordynator Piotr Górski.

Inicjatorami projektu są trenerzy pracujący w klubie: Damian Fogiel, Jacek Czaplewski oraz Piotr Górski. Trwają jeszcze ostatnie ustalenia i sprawy organizacyjne, jednak z momentem przejścia na boiska trawiaste i orlik Akademia Mała Olimpia oficjalnie zacznie treningi.

Źródło: MKS Olimpia Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526