Przekazanie elementów odblaskowych dla uczniów klas pierwszych szkół powiatowych [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 12.02.2018

8 lutego br. w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie Starosty Kolskiego Wieńczysława Oblizajka z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych Powiatu Kolskiego, podczas którego przekazał on dla uczniów klas pierwszych zestawy elementów odblaskowych (750 sztuk) zwiększające bezpieczeństwo na drogach po zmroku, a dla zbiorów szkolnych bibliotek – materiały o powiecie kolskim. W spotkaniu uczestniczyli również Sekretarz Powiatu Andrzej Tomczyk oraz Naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Zenon Wasiak. Zachęcamy do obejrzenia pod spodem krótkiego nagrania z tego wydarzenia.

Wszystkie szkoły otrzymały zestaw elementów odblaskowych składający się z kamizelek ostrzegawczych oraz opasek odblaskowych (razem 750 sztuk), w które zostaną wyposażeni uczniowie, głównie klas pierwszych. Podstawowym założeniem jest poprawa bezpieczeństwa młodzieży w ruchu drogowym na terenie powiatu kolskiego.

W myśl Ustawy – Prawo o ruchu drogowym „pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu”.

Dyrektorom przekazane zostały także materiały promocyjne Powiatu Kolskiego w postaci „Albumów Zdjęciowych Powiatu Kolskiego”, „Lustracji Starostwa Kolskiego z 1765 r.” oraz płyt z filmem promocyjnym Powiatu Kolskiego, które wzbogacą zasoby szkolnych bibliotek.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kole
Foto i wideo: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526