„Odblaskowa Gmina Grzegorzew” [foto]

Autor: kurier-kolski.pl | 15.02.2018

W czwartek, 8 lutego br. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole wspólnie z Wójtem Gminy Grzegorzew rozdawali kamizelki i zawieszki odblaskowe dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Grzegorzewie. Wręczenie upominków było poprzedzone prelekcją dotyczącą bezpiecznego wypoczynku podczas ferii.

 

W spotkaniu wzięli udział uczniowie w wieku wczesnoszkolnym. Policjanci omówili zasady bezpiecznego spędzania czasu w trakcie ferii zimowych, w tym bezpiecznej jazdy na sankach czy też korzystania z akwenów wodnych. Przypomniano wszystkim kogo należy powiadomić, gdy staniemy się świadkami sytuacji, w której druga osoba potrzebuje pomocy, a także jak należy zachować się w kontaktach z nieznajomymi. Mundurowi wyświetlili profilaktyczny film animacyjny, który pomógł dzieciom utrwalić przekazaną wiedzę. Wiele uwagi funkcjonariusze poświęcili bezpiecznemu poruszaniu się po drodze. Dzieci dowiedziały się jak należy poruszać się po drodze, szczególnie w miejscach, gdzie nie ma chodników, a także gdy na dworze jest już ciemno. Mundurowi poinformowali jak ważną rolę odgrywa noszenie odblaskowych elementów odzieży.

W spotkaniu wzięła udział również Wójt Gminy Grzegorzew Pani Bożena Dominiak, która w ramach zorganizowanej akcji „Odblaskowa Gmina Grzegorzew” zakupiła dla dzieci kamizelki i zawieszki odblaskowe. Wraz z funkcjonariuszami przekazała je dzieciom. To kolejne wspólne działania prewencyjne prowadzone na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526