Od początku lutego kierowcy w powiecie kolskim mogą płacić mandaty kartą!

Autor: kurier-kolski.pl | 23.02.2018

Policjanci kolskiej drogówki otrzymali terminale płatnicze, dzięki którym można natychmiast uregulować należność za popełnione wykroczenie, nie tracąc czasu i bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Funkcjonariusze kolskiej drogówki otrzymali 4 urządzenia, których wykorzystywanie przez policjantów oraz inne służby reguluje Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 września 2017 roku. W terminal wyposażony jest każdy patrol dbający o bezpieczeństwo na drodze. Niestety, jak na razie kierowcy podchodzą do tej nowości z widocznym dystansem.

 

Jak to działa ?

Dzięki nowym urządzeniom każdy kierowca, który został ukarany mandatem za popełnione wykroczenie, może od razu opłacić grzywnę, używając karty płatniczej. Trzeba jednak pamiętać, że karta musi być własnoręcznie podpisana przez właściciela. W przypadku takiej formy płatności osoba ukarana mandatem nie ponosi żadnych dodatkowych opłat za przelew. Co najważniejsze, to nowoczesne rozwiązanie jest dostępne także dla osób, które na co dzień nie mieszkają w naszym kraju, nie posiadają przy sobie polskiej waluty, a popełniły wykroczenie na terenie naszego kraju. W takiej sytuacji terminal płatniczy przeliczy należność, a opłacający będzie widział kwotę na wyświetlaczu.

Jakie korzyści niesie opłacenie mandatu u policjanta za pomocą terminala płatniczego ?

Dzięki wykorzystaniu karty płatniczej lub aplikacji w telefonie (blik lub system płatności zbliżeniowej dostępny na telefony komórkowe), osoba ukarana mandatem w łatwy i szybki sposób zapłaci grzywnę natychmiast po jej nałożeniu przez policjanta. Zrobi to na miejscu i bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat.

Co na to kierowcy ?

Na terenie powiatu kolskiego za pomocą terminala płatniczego grzywnę za otrzymany mandat można uiszczać od 9 lutego br. Z relacji policjantów kolskiej drogówki wynika, że kierowcy na razie podchodzą z dystansem do takiej formy płacenia mandatów. Jak dotąd jedynie kilka osób zdecydowało się w taki sposób uiścić grzywnę.

Co z mandatami wystawionymi wcześniej ?

Na chwilę obecną sposób dokonywania płatności nie dopuszcza opłacania mandatów otrzymanych wcześniej, ani tych które osoby ukarane zdecydowały się opłacić w sposób inny niż na miejscu dzięki użyciu terminala.

Źródło: KPP w Kole, foto: KWP Rzeszów

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526