Koncert w kolskiej farze

Autor: kurier-kolski.pl | 28.02.2018

W sobotnie popołudnie (24 lutego) w kościele farnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole odbył się koncert oratoryjno-kantatowy w wykonaniu Beaty Dunin-Wąsowicz i Adama Szramskiego przy akompaniamencie Antoniego Pokory. Szczególnymi gośćmi wydarzenia byli trzej urzędujący w Polsce ambasadorowie: Edgar Ghazaryan z Armenii, Ilia Darchiashvili z Gruzji i Margułan Baimuchan z Kazachstanu.

 

O godzinie 17.00 w kościele farnym rozpoczął się koncert oratoryjno-kanatowy z udziałem zaproszonych gości i mieszkańców miasta. Artyści zaprezentowali szereg utworów muzyki poważnej. Nie zabrakło dzieł z repertuaru Jana Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Haendela i Wolfganga Amadeusza Mozarta. Beata Dunin-Wąsowicz, której głos zaliczany jest do sopranu, to znana artystka, goszcząca na scenach europejskich, obecnie prowadzi klasę śpiewu solowego w Akademii Sztuki w Szczecinie. Wraz z nią wystąpił pochodzący z Koła Adam Szramski, który jest studentem III roku wokalistyki na szczecińskiej uczelni. Na organach artystom akompaniował Antoni Pokora z dolnośląskiej Męcinki, laureat wielu konkursów organowych w kraju i za granicą. Zgromadzeni w świątyni słuchacze nagrodzili muzyków gromkimi oklaskami, a artyści otrzymali bukiety kwiatów.

Wcześniej ambasadorowie zwiedzili dwie najstarsze kolskie świątynie – kościół klasztorny Nawiedzenia NMP, gdzie o. Zygmunt Charymski zapoznał przybyłych gości z historią zakonu bernardynów oraz podziemiami świątyni. Następnie w farze Podwyższenia Krzyża Świętego proboszcz ks. kanonik Józef Wronkiewicz opowiedział o licznych znajdujących się tam zabytkach i kulcie relikwii.

Organizatorami koncertu oraz wizyty ambasadorów byli: ks. kanonik Józef Wronkiewicz – proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, Katarzyna Hamiga – prezes Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej „Kołowrotek” w Kole i Zenon Siwiński – prezes Regionalnego Towarzystwa Melioracyjnego w Koninie.

Marcin Nowacki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526