Kolskie kobiety zdecydowanym głosem powiedziały: STOP przemocy!

Autor: kurier-kolski.pl | 20.02.2018

Lokalnie i solidarnie przeciwko przemocy wobec kobiet opowiedziały się panie poprzez udział w przedsięwzięciu „Nazywam się Miliard”. Przeciwprzemocową akcję w Kole zorganizowała po raz drugi Adrianna Brzoska, lokalna koordynator fundacji przewodzącej temu przedsięwzięciu.

 

Wspólny taniec w plenerze – dający moc, poczucie wspólnoty i siłę do dalszych działań był głosem naszych rodaczek w bardzo ważnej sprawie. Wyrażał sprzeciw wobec przemocy i okazywał solidarność z jej ofiarami. Akcja One Billion Rising w Polsce jest prowadzona już od 7 lat przez Fundację Feninoteka. Szczęśliwie dla przedsięwzięcia znalazła się w Kole nasza lokalna koordynatorka tej organizacji Adrianna Brzoska, dzięki czemu kolanki też mogły wyrazić swój głos poprzez… taniec.

Dlatego taniec? Jak możemy przeczytać na stronie dedykowanej przedsięwzięciu: Bo to akcja pokojowa. Po to aby zwrócić uwagę na problem. Po to aby pokazać jaką kobiety maja siłę, że potrafią się zjednoczyć, zaprotestować wspólnie, przełamać swoje bariery, swój lęk i pokazać, że potrafią się zjednoczyć i solidaryzować. To gest lokalnej solidarności i wsparcia, przeciwko każdej formie przemocy. Przemocy powinniśmy przeciwdziałać wszyscy i wszyscy na nią reagować. Nie robić z tego tematu tabu, nie udawać, że go nie ma, że nie widzimy.

Do akcji włączyli się m.in. Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Komenda Powiatowa Policji w Kole. Uczestniczki tańczyły w centrum Koła, na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego, wg przygotowanego układu, lecz taniec był tylko zewnętrzną formą protestu. W tym czasie uruchomiony był punkt informacyjno-konsultacyjny, gdzie można było skorzystać z porady specjalisty ds. przemocy, pedagoga, terapeuty, pracownika socjalnego, policji.

Źródło: UM w Kole
Foto: Żaneta Mazurek

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kolanka
Kolanka
6 lat temu

Ale pani radna Brzoska brała udział w tej akcji i była jednym ze sponsorów tego wydarzenia. Organizatorką tej akcji w Kole jest po raz drugi jej córka Ada Brzoska. Pozdrawiam obie Panie.

jadwiga
jadwiga
6 lat temu

Alez to nie pani radna Brzoska byla organizatorka tego spektaklu. TO JEJ CORKA.

Karol
Karol
6 lat temu

Powiem tak moja żona lubi przemoc w sypialni podduszanie Klapsy i inne i co mam zrobić .?

Reason
Reason
6 lat temu

Kobro… pewnie bym odszedł, albo nie wychodził za idiotę z problemami.

Też kolanka
Też kolanka
6 lat temu

Tak zwany stalking,znęcanie się nad inną osobą,czy to kobieta czy mężczyzna jest karalne.A przemoc fizyczna jest niedopuszczalna.

Kolanka
Kolanka
6 lat temu

Do Anonima: no i??

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Anonim jak zawsze pokazuje swoją butę i arogancję

Kobra
Kobra
6 lat temu

Do@Anonim
Nie widzę w tym nic śmiesznego,ciekawe co byś zrobił gdyby ktoś znęcał sie psychiczne i fizycznie nad np.siostrą lub matką,co byś wtedy napisał,latwo jest kogoś oceniać

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Poszly te ktore sa lane w domu haha.wszystko sie wydalo xD

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Brawo Radna Brzoska! Po Sobolewskim moja ulubiona Radna!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526