Już wkrótce V Kolski Tydzień Żołnierzy Wyklętych

Autor: kurier-kolski.pl | 13.02.2018

V Marsz Żołnierzy Wyklętych organizowany jest w ramach V Kolskiego Tygodnia Żołnierzy Wyklętych przez Stowarzyszenie Kolscy Patrioci. Początek w niedzielę, 25 lutego br., o godz. 16.30 przed Starostwem Powiatowym w Kole. Zaplanowano przemarsz ulicami miasta Koła na Cmentarz Parafialny do grobu ppor. Zygmunta Wawrzyniaka ps. „Sęp”, a także złożenie wiązanek pod tablicą pamiątkową na ulicy Grodzkiej upamiętniającą ofiary mieszczącego się tam dawniej UB. W kolejne dni odbędą się inne wydarzenia i uroczystości. Zachęcamy do udziału. Szczegóły na plakatach pod spodem.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
egere
egere
6 lat temu

dobrze dobrze, niech się patrioci afiszują publiczne, od razu będzie wiadomo, kto ma nie tak pod deklem w tym mieście.

PATRIOT
PATRIOT
6 lat temu

Do wszystkich:

Z ostatniej chwili: Chcecie poznać prawdę o Wyklętych,to przeczytajcie nową książkę Piotra Zychowicza pt. ,, Skaza na Pancerzach ,, . Warto czytać, warto się uczyć, bo na to nigdy nie jest za późno. Warto też wyciągać wnioski z bolesnej historii, aby nie popełniać tych samych błędów! Szczególnie polecam księdzu, który będzie odprawiał mszę z okazji V Tygodnia oraz wszystkim potencjalnym uczestnikom tych obchodów , zwłaszcza Radnym i Panu Staroście, jako lekturę obowiązkową !

Stańczyk
Stańczyk
6 lat temu

I to się dzieje w XXI wieku, w mieście Wielkiego Króla Kazimierza, któremu tutaj nie pobudowano pomnika. Nie do wiary !!! I trochę wstyd ???

Don Kichot l
Don Kichot l
6 lat temu

Myślę, że władze raz i drugi się zgodziły, a teraz głupio się im z tego wycofać, bo to przecież niemal nowa oficjalna ideologia. Trochę głupio wyszło, ale teraz to już byłoby niepolitycznie się przeciwstawić. I tak oto mamy V marsz, V kolumny, czysta obsesja , polityczny obłęd i fanatyzm. Bo przecież Patrioci Kolscy sami się określają Fanatykami. Jako to się kończy przeczytajcie w ,, Obłęd 44 ,, Piotra Zychowicza. Lektura warta polecenia !!!

nauczyciel
nauczyciel
6 lat temu

Mam podobne odczucia, jak pawelmkolo.

Co gorsza ! Na tym plakacie widnieją loga: miasta, powiatu, mosir i chyba liceum.

Czy rzeczywiście władze miasta, powiatu i kościół to aprobują ? Przecież to impreza post-narodowców. Za chwilę to ONI będą nam dyktować, kto jest patriotą, a kto nie? A Ci wykluczeni przez Patriotów, to mogę być Nowi Wyklęci. Nie dostrzegam w tej nowej ideologii żadnego pozytywnego przesłania, nie czuć tutaj wołania o zgodę, współpracę, nie czuć miłości bliźniego. W jakiej intencji będzie ta planowana msza, z pochodniami i wilczym plakatem w tle? Obudźmy się, póki nie jest za późno !

pawelmkolo
pawelmkolo
6 lat temu

wracając do tego wilka z plakatu – nie budzi on we mnie żadnych pozytywnych skojarzeń, podobnie jak te imprezy z pochodniami…

teozasa
teozasa
6 lat temu

Drodzy Loki08, Majorze, Ludwiku !

Historia opiera się na faktach, a nie na mitach.
Fakty były zaś brutalne: wyklęci nie zaszkodzili tzw. władzy ludowej, bo nie byli w stanie. Byli oficerami wojska, które przegrało wojnę i ofiarami tamtego czasu. Można o nich pamiętać, jako o ofiarach wojny, ale mit o bohaterach, to ideologiczna wrzutka. Nie róbcie ludziom wody z mózgu i uczcie się historii, bo na razie z historii – pała !
Wolną Polskę odzyskały całe pokolenia ( w dużej mierze anonimowych bohaterów ) m.in. czerwca 1956, grudnia 1970, sierpnia 1980, walczące otwarcie ( a nie w lasach ) o godność i wolność. Trochę mieliśmy przy tym szczęścia, bo ZSRR upadł, no i mieliśmy papieża JP II. To przecież podstawy wiedzy i jak mawia klasyk ,, oczywista oczywistość ,,. Tego nie jesteście w stanie przekreślić legendą o wyklętych. Powinniście wiedzieć, że legendy o wawelskim smoku, szewczyku tratewce, to bajania dla dzieci, ale może jeszcze trzeba czasu, abyście wydorośleli?
PS. żadnymi epitetami nie jesteście w stanie mnie obrazić; nie ta liga. Przeto serdecznie pozdrawiam i życzę więcej spokoju, taktu i opanowania.

Ludwik
Ludwik
6 lat temu

Brawo Kolscy Patrioci dzięki wam zmienia się to ubeckie Koło i okolicy! Dziekujemy że jesteście!

Major
Major
6 lat temu

Żołnierze Wyklęci Cześć Ich Pamięci!!!!!

Loki08
Loki08
6 lat temu

Do lok. Czlowieku ty nie masz pojecia o czym piszesz, jeszcze dopisz ze armia czerwona wyzwolila Polskę i wszystko bedzie jasne. GDYBY NIE ONI teraz żarlibyscie suchy chleb i spali jak świnie w rosyjskich zagrodach.

Loki08
Loki08
6 lat temu

Teozasa nie zrozumiesz ideologii patriotyzmu odrazu widac ze jestes ubekiem z rodziny sowieckiej, daj sobie spokoj i nie wypisuj bzdur pod szczytnymi projektami.

lok
lok
6 lat temu

te wilki okradaly ludnosc wiejska z ostatniego kawalka chleba po wojnie takie bylo ich bochaterstwo nie wkladajcie do jednego worka bochaterow i zwyklych bandziorow .w powiecie kolskim zyja jeszcze starzy rolnicy to wam opowiedza prawdziwa historie nawet z nazwiska

teozasa
teozasa
6 lat temu

Do Stowarzyszenia:

Skoro dzięki owym Wyklętym mamy dziś Wolną Ojczyznę, to przypomnijcie kiedy, z kim i jakie bitwy wygrali ? Co dobrego stworzyli dla Ojczyzny ?
A Wy, ilu jest Was w tym Stowarzyszeniu ? Ile pobudowaliście szkół, szpitali, dróg ? Ile płacicie podatków dla Ojczyzny ?
Kto dał Wam prawo nazywać się Patriotami i zawłaszczać to miano tylko dla siebie ?
Żeby zwać się Patriotą nie wystarczy chyba ( tak mi się wydaje ) iść raz do roku z racami na cmentarz, na jeden grób ! Pomyślcie o tym, bez wrogości, bo ja nie jestem Waszym wrogiem, tylko trochę inaczej myślącym, starszym Obywatelem. Pozdrawiam

Stowarzyszenie Kolscy Patrioci
Stowarzyszenie Kolscy Patrioci
6 lat temu

Do teozasa
Ktosiu, bo człowiekiem nazwać Cię nie możemy , to właśnie dzięki Nim mamy dziś Wolną Ojczyznę, w której nawet zabłąkani mają prawo wypowiedzenia własnego zdania… a nawet bredni, czego jesteś najlepszym przykładem.

teozasa
teozasa
6 lat temu

wilki, sępy, barany … cóż za idea, cóż za historia ?

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

I jest to obraza wilków…

Wl
Wl
6 lat temu

Wilki powszechnie symbolizują Żołnierzy Wyklętych .

pawelmkolo
pawelmkolo
6 lat temu

czego symbolem jest ten groźnie wyglądający wilk???

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526