ZST w projekcie EuroWeek- Szkoła Liderów

Autor: kurier-kolski.pl | 31.01.2018

Wspaniałą przygodę z językiem angielskim przeżyli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kole biorąc udział w pięciodniowym  (22-26 stycznia 2018r.) obozie językowym „EuroWeek- Szkoła  Liderów”  w Lądku Zdroju.

 

Program EuroWeek – Szkoła Liderów jest specjalnym projektem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej  Europy. Zajęcia  były prowadzone przez wolontariuszy z Ameryki Południowej , Środkowej Afryki, Azji i Europy w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń.

Każdy uczestnik szkolenia miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy.

Dodatkowym atutem obozu była możliwość  zwiedzenia Starego Rynku we Wrocławiu oraz podziwiania Kotliny Kłodzkiej. Młodzież wraz z opiekunkami i wolontariuszką z Peru Dianą Carranza Guerra odwiedzili nowoczesny ośrodek narciarski znajdujący się u podnóża Czarnej Góry. Możliwość wjechania na wysokość 1205 m n.p.m. najnowocześniejszą i  najszybszą kolejką górską w Polsce stanowiła super atrakcję.

Zespół Szkół Technicznych oraz każdy z uczestników otrzymał Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia „EuroWeek- Szkoła Liderów”.

Całe przedsięwzięcie mogło być zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Kole oraz Prezesa Zarządu Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego Sp. z o.o. w Straszkowie.

Szczęśliwsi i bogatsi o nową wiedzę i  doświadczenie uczniowie ZST w Kole wraz z opiekunkami Emilią Lewicką i Dorotą Kołodziejską nie mogą doczekać się następnego wyjazdu i udziału w projekcie Fundacji EuroWeek – Szkoła Liderów.

Źródło: ZST w Kole

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526